MT - FORUM M.


Konu

#2
Aslında olay kendi mesleğinizi ne kadar hatırladığınız ile doğru orantılı. Biliyorsunuz ki sadece okumak ile iş bitmiyor. Üstelik okuldan sonra kendi mesleğinizi yapmadan farklı sektörde yıllarca çalışmanız o sektörde tecrübe kazandırır iken ana mesleğiniz olan mak. mühendisliğinde isiz köreltmiş olabilir. Üstelik yıllardır kendi işinizde çalışıyor olmanız sizin başka firmalarda beyaz yaka olarak çalışmanızda sıkıntı yaratabilir. Ama kişisel hayatınızdan değil kendi bilginizden detaylar verirseniz yorum yapabiliriz.

Örneğin

- İngilizce ne seviyede
- Cad/Cam/Cae durumlarınız nasıl ? Programları kullanmaya kullanmaya körelmiş olabilirsiniz. ( Buradan parantez açıyorum ki autocad gibi bir programı bilmeniz yeterli değil.)
- Mesleki bilgi ve tecrübeniz ne durumda ?


Net bir tavsiyem ; Baba mesleğini çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin Mak. Mühendislerinin Doğalgaz yetkileri mevcut. Bu işi de şirketin altına ekleyerek baba mesleğinin altında kendi işinizi farklı koldan ilerletebilirsiniz.
Cevapla
#3
Eğer mesleğimi unutmadım diyorsanız ve hemen iş bulabilirseniz neden olmasın. Lakin babanızın mesleğinin fizibilite çalışmasını iyi yapmalısınız.
Cevapla
#5
(09-15-2019, 05:20 PM)SaidErekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-14-2019, 09:10 PM)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Aslında olay kendi mesleğinizi ne kadar hatırladığınız ile doğru orantılı. Biliyorsunuz ki sadece okumak ile iş bitmiyor. Üstelik okuldan sonra kendi mesleğinizi yapmadan farklı sektörde yıllarca çalışmanız o sektörde tecrübe kazandırır iken ana mesleğiniz olan mak. mühendisliğinde isiz köreltmiş olabilir.  Üstelik yıllardır kendi işinizde çalışıyor olmanız sizin başka firmalarda beyaz yaka olarak çalışmanızda sıkıntı yaratabilir. Ama kişisel hayatınızdan değil kendi bilginizden detaylar verirseniz yorum yapabiliriz.

Örneğin

- İngilizce ne seviyede
- Cad/Cam/Cae durumlarınız nasıl ? Programları kullanmaya kullanmaya körelmiş olabilirsiniz. ( Buradan parantez açıyorum ki  autocad gibi bir programı bilmeniz yeterli değil.)
- Mesleki bilgi ve tecrübeniz ne durumda ?


Net bir tavsiyem ; Baba mesleğini çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin Mak. Mühendislerinin Doğalgaz yetkileri mevcut.  Bu işi de şirketin altına ekleyerek baba mesleğinin altında kendi işinizi farklı koldan ilerletebilirsiniz."

İngilizce seviyem B1 düzeyinde. AutoCad bilgim başlangıç. SolidWorks'de mezun olduğumda orta düzeydim fakat şimdi unutmuşumdur muhtemelen. Mesleki üniversitenin öğrettiği kadar makineci olarak tecrübem de yok.

Mühendislik ofisi fikri benim de kafam da var hem doğalgaz yetkileri için hem de projelerin tüm sıhhi tesisat çizimleri için araştırıyorum bakalım 

(09-14-2019, 09:30 PM)Hasan AYTAÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer mesleğimi unutmadım diyorsanız ve hemen iş bulabilirseniz neden olmasın.  Lakin babanızın mesleğinin fizibilite çalışmasını iyi yapmalısınız.
Korkarım mesleği çok hatırlamıyorum Rolleyes

İşte en önemli sorun da bu lakin hayat olasılıklarla dolu ne olacağını bilemeyiz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task