Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Konu

#2
Aslında olay kendi mesleğinizi ne kadar hatırladığınız ile doğru orantılı. Biliyorsunuz ki sadece okumak ile iş bitmiyor. Üstelik okuldan sonra kendi mesleğinizi yapmadan farklı sektörde yıllarca çalışmanız o sektörde tecrübe kazandırır iken ana mesleğiniz olan mak. mühendisliğinde isiz köreltmiş olabilir. Üstelik yıllardır kendi işinizde çalışıyor olmanız sizin başka firmalarda beyaz yaka olarak çalışmanızda sıkıntı yaratabilir. Ama kişisel hayatınızdan değil kendi bilginizden detaylar verirseniz yorum yapabiliriz.

Örneğin

- İngilizce ne seviyede
- Cad/Cam/Cae durumlarınız nasıl ? Programları kullanmaya kullanmaya körelmiş olabilirsiniz. ( Buradan parantez açıyorum ki autocad gibi bir programı bilmeniz yeterli değil.)
- Mesleki bilgi ve tecrübeniz ne durumda ?


Net bir tavsiyem ; Baba mesleğini çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin Mak. Mühendislerinin Doğalgaz yetkileri mevcut. Bu işi de şirketin altına ekleyerek baba mesleğinin altında kendi işinizi farklı koldan ilerletebilirsiniz.
Cevapla
#3
Eğer mesleğimi unutmadım diyorsanız ve hemen iş bulabilirseniz neden olmasın. Lakin babanızın mesleğinin fizibilite çalışmasını iyi yapmalısınız.
Cevapla
#5
(09-15-2019, 05:20 PM)SaidErekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
(09-14-2019, 09:10 PM)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)"Aslında olay kendi mesleğinizi ne kadar hatırladığınız ile doğru orantılı. Biliyorsunuz ki sadece okumak ile iş bitmiyor. Üstelik okuldan sonra kendi mesleğinizi yapmadan farklı sektörde yıllarca çalışmanız o sektörde tecrübe kazandırır iken ana mesleğiniz olan mak. mühendisliğinde isiz köreltmiş olabilir.  Üstelik yıllardır kendi işinizde çalışıyor olmanız sizin başka firmalarda beyaz yaka olarak çalışmanızda sıkıntı yaratabilir. Ama kişisel hayatınızdan değil kendi bilginizden detaylar verirseniz yorum yapabiliriz.

Örneğin

- İngilizce ne seviyede
- Cad/Cam/Cae durumlarınız nasıl ? Programları kullanmaya kullanmaya körelmiş olabilirsiniz. ( Buradan parantez açıyorum ki  autocad gibi bir programı bilmeniz yeterli değil.)
- Mesleki bilgi ve tecrübeniz ne durumda ?


Net bir tavsiyem ; Baba mesleğini çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin Mak. Mühendislerinin Doğalgaz yetkileri mevcut.  Bu işi de şirketin altına ekleyerek baba mesleğinin altında kendi işinizi farklı koldan ilerletebilirsiniz."

İngilizce seviyem B1 düzeyinde. AutoCad bilgim başlangıç. SolidWorks'de mezun olduğumda orta düzeydim fakat şimdi unutmuşumdur muhtemelen. Mesleki üniversitenin öğrettiği kadar makineci olarak tecrübem de yok.

Mühendislik ofisi fikri benim de kafam da var hem doğalgaz yetkileri için hem de projelerin tüm sıhhi tesisat çizimleri için araştırıyorum bakalım 

(09-14-2019, 09:30 PM)Hasan AYTAÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Eğer mesleğimi unutmadım diyorsanız ve hemen iş bulabilirseniz neden olmasın.  Lakin babanızın mesleğinin fizibilite çalışmasını iyi yapmalısınız.
Korkarım mesleği çok hatırlamıyorum Rolleyes


İşte en önemli sorun da bu lakin hayat olasılıklarla dolu ne olacağını bilemeyiz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task