Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Abrasiv Nedir?

A-B
0
329

Konu

#1
Abrasive ne demek?
İngilizce bir kelime olan “Abrasive”nin Türkçe’de; karşılığı ise ; “aşındırıcı madde, taşlama malzemesi” dir. Sektörümüzde ise abrasive daha çok silim taşı denilmektedir.
Yani sektörümüzde kullanılan Abrasiv bir adı da silim taşı mermer, granit ve karoların aşındırılması, cilalanması, pahlanması ve honlanması işlerinde kullanılan ve farklı kimyasalların birleşimi ile meydana gelen ürünlerdir.
Abrasiv üreticilerinin ana malzemesi ise abrasiv tuzudur. Bu tuz uygulama esnasında eriyerek abrasivde küçük gözenekler oluşturur. Oluşan bu gözenekler ile abrasivin aşındırıcı özelliği ortaya çıkar. Abrasiv tuzunda en önemli husus ise tuzda yabancı madde bulunmamasıdır. Tuzda yabancı madde bulunması halinde cilalama işleminde cila yapacağınız zemin çizilir.
Pah Abrasiv mermer sanayinde Pah Makinelerinde mermer ve granitlerin kenar pahlama, cilalama işinde kullanılan, makineye takılması çok kolay olan abrasivlerdir. Yüksek teknolojileri sayesinde oldukça yüksek verim alınabilen ürünlerdir.
Odipar Mermer silim makineleri mermer pah abrasivlerini gerek piyasada çok kolay bulunması gerekse silim kalitesinin yüksekliği ve fiyatının makul düzeyde olması sebebiyle tercih etmektedir.
Pah Abrasivler kendi arasında bağlayıcı ve etmen maddeleri açısından ayrılırlar.
Manyezitli Pah Abrasivler
Sentetik Esaslı Pah Abrasivler
Odipar Mermer Silim Makinelerimizde kullanılacak abrasivler kesinlikle Polyester Reçineden yapılmış Sentetik Esaslı abrasivler olmalıdır. Makinemizde Manyezit Abrasiv Kullanmayınız.
Bu sayede hem makineniz çalışırken zorlanmadığı için yıpranmayacak hem de silimi yapılan mermer yüzeye az su ve düşük basınç verdiğiniz halde Manyezitli Abrasive göre daha çok parlayacak. Hepsinden önemlisi mermer silim işinizin hızını da artıran bir abrasivdir.
Piyasada çok sık bulunan Pah Abrasiv Numaraları ise
60 – 120 – 180 – 220 – 320 – 400 – 600 – 800 – Cila ‘dan oluşmak üzere 9 aşamadır.
Mermer yüzeyiniz şayet ihtiyaç duyuluyorsa ilk önce 36-60 civarında bir elmas kalibre seti ile kalibrasyon yapılır yani mermerler arasında döşeme ve zeminden kaynaklı kot farkı var ise zemin düzleştirilir. Daha sonra sırasıyla Pah Abrasiv Silim Taşlarından 60 – 120 – 180 – 220 – 320 – 400 – 600 – 800 – Cila ‘dan oluşmak üzere 9 aşama tamamlanır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task