Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Ağ Gözlü Elektrik Şebekeleri

Konu

#1
Elektrik şebekeleri bulundukları yerlere ya da konumlara göre, yerleşim yerlerinin büyüklüklerine göre değişim gösterirler.  elektrik şebekelerin bulundukları yerlere göre bir çok çeşitleri mevcuttur. Ağ gözlü elektrik şebekeleri ile bu elektrik şebekelerinden sadece bir tanesidir. Ağ gözlü şebeke nedir? Ağ gözlü şebekeler ne tür yerlerde kullanılırlar? Ağ gözlü elektrik şebekeleri nerelerde kullanılırlar? Ağ gözlğ elektrik şebekelerin artıları nelerdir? Ağ gözlü elektrik şebekelerin eksiler nelerdir? 

Kesintisiz ve ekonomik elektrik enerjisi sağlanması açısından bu şebeke çeşitlerine ilaveten iki ya da daha fazla şebeke arasında, bölgeler veya ülkeler arasındaki elektrik şebekeleri arasında bağlantı yapma imkanı sağlamakta olan şebekelere de ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu şebeke tipinde aboneleri besleyen hatların bir ağ gibi oluşturulmasından dolayı çok sayıda göz elde edilir. Ağ (gözlü) şebekelerde besleme bir veya birden çok yerden yapılabilir. 

- Kısa devre akımı etkisinin büyük olması gibi sakıncalı tarafları da vardır.

- Ağ şebekelerde, ring şebekeler gibi beslemenin sürekli yapılabildiği, arızanın yalnızca arıza olan yeri etkilediği bir sistemdir. Diğer kısımların enerjisi kesilmez. Arıza olduğunda arızalı kısım sigortalar veya özel koruma elemanlarıyla devre dışı bırakılır.

- Bazı ağ şebekelerde besleme bi yerden yapılır. Bu durumda yine kesintisiz enerji verebilir. Fakat trafo arıza yaptığında şebekenin tamamı enerjisiz kalır. 

- Sisteme kuvvetli alıcılar bağlanabilir.

- Ağ şebekeler de gerilim düşümü çok azdır. 

- Ağ şebekelerin kuruluşları, işletimleri ve bakımları zordur. 

Ağ gözlü elektrik şebekeler genel anlamıyla bu şekildedir. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task