Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Ahşap Model Malzemeleri

Konu

#1
Model malzemeleri, döküm yönetimin tipine göre seçilmelidir ve ahşağ model malzemeleri de bundan biridir. Peki ahşap model malzemesi nedir? Ahşap model malzemesi nerede kullanılır? Ahşap model malzemesi hangi döküm işleminde kullanılır?

Model malzemesi olarak seçilecek tahtanın kuru, sert ve kum nemini çekip deforme olmayacak şekilde az gözenekli olması istenir. Sertlik, kalıpta düzgün yüzey elde edebilmek için gereklidir. Karışık şekiller için modelin ayrı imal edilen birkaç parçası birbirine vida ile veya geçme yoluyla tutturulur ancak çok parçalı modellerden genelde kaçınmak gerekir. En çok kullanılan gürgen ve çamdır.

Ahşap döküm modelleri kısa tabiriyle bu şekildedir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task