Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS DesignModeler'de STP, İGES Parçalar Nasıl Açılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
ANSYS Design Modeler'da parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da dışarıdan import edilen parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da iges parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da stp parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da stp ve iges parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da Workbench'teki parçalar nasıl açılır? ANSYS Design Modeler'da parça açılmama sorunu çözümü nasıldır? 

Ansys içerisine import ettiğimiz iges ve stp geometrilerini Design Modeler'da düzenleyebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

ANSYS'teki Parçalar Design Modeler'da Nasıl Açılır? 

[Resim: Screenshot_1-19.png]

ANSYS Workbench parçasını Design Modeler'da açabilmek için, analiz ağacımızdaki analize, sağ tık yapıp, Import Geometry seçeneğinin üzerine gelip, açılan seçeneklerden, yeşil okla gösterilen Browse... seçeneğini seçip geometrimizi Workbench'e aktaralım.

[Resim: Screenshot_2-17.png]

ANSYS Workbench içerisinde Geometry kısmındaki yeşil yes işareti, açılan geometrinin başarılı bir şekilde yüklendiği anlamına gelir. 

[Resim: Screenshot_3-16.png]

ANSYS Workbench geometrisini Design Modeler'da açabilmek için, Geomery kısmına sağ tık yapıp, yeşil kutucuğun içerisindeki Edit Geometry in DesignModeler'a tıklayalım.

[Resim: Screenshot_4-13.png]

ANSYS Workbench geometrisini Design Modeler'da açabilmek için, DesignModeler'ın içerisinde Import edilmiş geometrinin üzerine sağ tıklayıp, resimde gösterilen Generate butonuna tıklayalım.

[Resim: Screenshot_5-10.png]

Görüldüüğü üzere ANSYS Workbench geometrisini Design Modeler'da açtık. 

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 05-05-2020, 09:45 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task