Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS'e Alınan Geometriler Nasıl Basitleştirilir ve İyileştirilir(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
ANSYS'te geometriler nasıl iyileştirilir? ANSYS'te geometriler nasıl basitleştirilir? ANSYS'te geometrilere nasıl daha iyi mesh atılır? ANSYS'te geometriler nasıl daha iyi konuma getirilir? ANSYS'te ANSYS DesignModeler'da geometriler nasıl iyileştirilir? ANSYS'te ANSYS DesignModeler'da geometrilernasıl basitleştirilir? ANSYS'te ANSYS DesignModeler'da geometrilere nasıl daha iyi mesh atılır? ANSYS'te ANSYS DesignModeler'da geometriler nasıl daha iyi konuma getirilir? 

ANSYS üzerinde geometrilere mesh işlemi yapmadan önce aşağıda anlatılan işlemleri uygularsanız, bilgisayarınızın ve sizin tarafından oluşturulan meshler daha verimli olacağından, ANSYS üzerinde yapacağınız işlemler çok daha kolaylaşacaktır. ANSYS Workbench içerisine geometri çektikten sonra aşağıda anlatılanları uygulamanız çok karlı olacaktır. 

ANSYS DesignModeler'da Geometriler Nasıl Basitleştirilir ve İyileştirilir?

[Resim: Screenshot_1-38.png]

Ansys'te geometrileri basitleştirmek ve iyileştirmek için, Ansys Workbench'te geometrinizi açtıkttan sonra, fotoğrafta gösterildiği gibi Geometry kısmına sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden kırmızı kutucuğun içerisinde gösterilen Edit Geometry in DesignModeler'a tıklayın.

[Resim: Screenshot_3-32.png]

Ansys'te geometrileri basitleştirmek ve iyileştirmek için DesignModeler açıldıktan sonra, kırmızı kutucuğun içerisinde bulunan ayarları, kırmızın kutucuğun içerisinde olduğu gibi ayarlayın.

[Resim: Screenshot_4-29.png]

Ansys'te geometrileri basitleştirmek ve iyileştirmek için DesignModeler ayarlarını yaptıktan sonra, yukarıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi, Import edilmiş geometriye sağ tıklayıp, çıkan seçeneklerde Generate seçeneğine basın ve işlemi sonlandırın.

[Resim: Screenshot_5-24.png]

Ansys'te geometrileri basitleştirmek ve iyileştirme işleminden sonra ımport edilen geometride daha iyi analizler ve mesh yapıları oluşturabileceksiniz.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task