Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Ansys Mechanical Sistem Gereksinimleri

Konu

#1
Ansys kullanmak için bilgisayar alınmak isteniliyorsa;
  • Modelin türü (Akışkan,Mekanik,Elektronik …),
  • Modelin büyüklüğü ve modelin yapısı,
  • Piyasada mevcut bulunan yada bizim elimizdeki donanımlar,
  • Bütçe
gibi faktörlere bağlı kalırız. Sistem gereksinimlerine bağlı olarak çok farklı bilgisayar tercihleri yapılabilir. Biz bilgisayar önerisi yerine iyi bir sistem için neler gerekli onun bilgilerini sunalım.

Ansys Mechanical Sistem Gereksinimleri Nelerdir?


Ram :
Ram kapasitesi mühendislik programları için ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Ansys mechanical için de RAM önemli ve ram hızının 2400 MHz tercih edilmesi iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca RAM kapasitesi için 8GB ve daha üstünün tercih edilmesi analizler için gayet iyi bir tercihtir. Eğer kendiniz için basit bir tercih yapacaksanız 4GB ‘da kullanılabilir. Fakat güzel performans için 8GB üstünün iyi olduğu unutulmamalıdır.


Harddisk: Hardisk tavsiyesi vermeyeceğim. Eğer mühendislik için bir bilgisayar tercih edecekseniz SSD olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Günümüzün gerçeği SSD. SSD kapasitesi seçerken 250 GB ve üstü tercih etmeniz sizi rahatlatacaktır. Daha düşükte tutulabilir, sadece çalışma alanınızın dar olmaması adına iyi olacaktır.

Ekran Kartı: Ekran kartı seçimi son derece önemli ve bu konuda resmi web sayfası mutlaka zyaret edilmelidir. Bu önemli uyarıyı yaptıktan sonra en etkili performans için hangi ekran kartı tercih edilmelidir? Sorusuna yanıt verelim.

En etkili performans için Nvidia Quadro K5200,M6000 serileri tercih edilebilir. Daha orta düzey ekran kartı tercih etmek istiyorsanız yine Nvidia’nın Quadro 2000 veya K420 modelleri tercih edilebilir.

GPU : Operasyon çözümlerini hızlandırmak amacıyla aşağıdaki GPU kartlarının seçimleri yapılabilir. Ansys 17.2 sürümünden itibaren desteklendiğini hatırlatırız.

Nvidia Quadro K5000,M6000 ve K5200 serileri tercih edilebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task