Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS'te Malzeme Seçimi Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
ANSYS'te malzeme seçimi nasıl yapılır? ANSYS'te malzeme seçimi nereden yapılır? ANSYS'te malzeme seçimi ekranı nasıl açılır? ANSYS'te malzeme seçimi nedir? ANSYS'te hangi malzemeler vardır? ANSYS'te Engineering Data kısmından malzeme nasıl seçilir? ANSYS'te Engineering Data kısmından nasıl malzeme seçilir? ANSYS'te Engineering Data kısmında hangi malzemeler bulunur? ANSYS'te Engineering Data kısmı nedir? ANSYS'te Engineering Data kısmı ne işe yarar? ANSYS'te Engineering Data kısmı nasıl açılır? 

Ansys kullanılarak yapılan mühendislik analizlerinde, analize başlamadan önce, parçamızın veya parçalarımızın malzemelerini iyi belirlememiz gerekir. Ansys programının Workbench kısmında malzeme belirlerken Ansys'in kendi bünyesinde bulunan malzeme veritabanını kullanabiliriz. Aynı zamanda da malzeme özelliklerini kendimiz Workbench Engineering Data kısmından belirleyebiliriz. Aşağıda Ansys veritabanındaki malzemeler nasıl seçilir onu göstereceğiz.

ANSYS'te Analiz Yaparken Malzeme Nasıl Seçilir? 

[Resim: Screenshot_1-8.png]

Ansys'te analiz yapmadan önce malzeme seçmek için, yapmak istediğimiz analiz türünü analiz ağacına ekledikten sonra, kırmızı kutucukla gösterilen Engineering Data kısmını çift tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-8.png]

Ansys'te analiz yapmadan önce malzeme seçmek için Engineering Data kısmına tıkladıktan sonra karşımıza çıkacak olan bu pencereden kırmızı kutucukla gösterilen Engineering Data Sources kısmına tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-8.png]

Ansys'te analiz yapmadan önce malzeme seçmek için Engineering Data Sources kısmına tıkladıktan sonra karşımıza çıkacak olan bu ekranda kırmızı kutucukla gösterilen kısımda Ansys'in içerisinde bulunan malzeme sınıflarını gösteren bir liste bulunur. Ansys'te yapacağımız analizlerde kullanacağımız malzeme bu sınıflardan hangisine aitse, o sınıfa çift tıklıyoruz.

Malzeme sınfıına çift tıkladıktan sonra, mavi kutucukla gösterilen kısımda o sınıfa ait malzemeler sıralanacaktır. Bu kısımdan Ansys'te yapacağımız analizlerde kullanacağımız malzememizi seçebiliriz. Sarı kutucukla gösterilen kısımda ise malzemeye ait özellikler gösterilmektedir. Bu özelliklerin hangisini üstüne tıklarsanız, sizlere mavi ve kırmızı oklarla seçilen malzemenin seçilen özelliğinin grafik ve tablo halinde belirli parametrelere göre değişimini gösteren tablolar çıkacaktır. 

[Resim: Screenshot_4-7.png]

Ansys'te analiz yapmadan önce malzeme seçmek için girdiğimiz malzeme sınıfının içerisindeki bir malzemeyi, Mechanical kısmında kullanmak için kırmızı okun ucundaki kırmızı kutucuktaki artık işaretine basıp, malzememizi Mechanical üzerinde kullanabilemek için malzemeyi seçmiş oluyoruz. Birden çok malzeme seçip, Mechanical üzerinde birden çok parçaya farklı farklı bu malzemeleri atayabiliriz. 

Sorularınızı ve yorumlarınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task