Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS'te Malzemelerin Özellikleri Nasıl Değiştirilir(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
ANSYS'te bulunan malzemelerin özellikleri nasıl değiştirilir? ANSYS'te bulunan malzemelerin özellikleri nereden değiştirilir? ANSYS'te bulunan malzemelerin özellikleri hangi kısımdan değiştirilir? ANSYS'te bulunan malzemelerin özelliklerini değiştirmek için ne yapmak gerekir? ANSYS kütüphanesinde bulunan malzemelerin özellikleri nasıl değiştirilir? ANSYS kütüphanesinde bulunan malzemelerin özellikleri nereden değiştirilir? ANSYS kütüphanesinde bulunan malzemelerin özellikleri ne şekilde değiştirilir? ANSYS kütüphanesinde bulunan malzemelerin özelliklerine başka özellikler nasıl girilir? 

ANSYS üzerinde çalışırken genelde ANSYS'te bulunan standart malzemeler yetersiz kalır. Ya da ANSYS'in bünyesinde bulunan malzemelerin özelliklerini değiştirmemiz gerekebilir. ANSYS üzerindeki malzemelerin özelliklerini değiştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

ANSYS'te Malzeme Özellikleri Nasıl Değiştirilir? 

[Resim: Screenshot_1-28.png]

Ansys'te malzeme özelliklerini değiştirmek için, ilk önce yeşil ok ile gösterilen Engineering Data kısmına çift tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-23.png]

Ansys'te malzeme özelliklerini değiştirmek için Engineering Data kısmına tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereden kırmızı kutucukla gösterilen Engineering Data Sources kısmına tıklayalım. Ansys'te kullanacağımız malzeme hangi malzeme sınıfında ise, kırmızı okla ve kırmızı küçük kutucukla gösterilen Edit tikini o sınıfın yanına atalım.

[Resim: Screenshot_4-20.png]

Ansys'te malzeme özelliklerini değiştirmek için artık o sınıfın altında bulunan malzemelerin özellikleri ve birimleri, kırmızı okla gösterildiği gibi değiştirilebilir durumdadır.

[Resim: Screenshot_5-17.png]

Ansys'te malzeme özellikleri kırmızı kutucuktaki örneklerde gördüğünüz gibi artık değiştirilebiliyor.

[Resim: Screenshot_6-13.png]

Ansys'te kullanacağınız malzemenin özelliklerini yukarıda anlatılan gibi değiştirdikten sonra, kırmızı ok ve kutucukla gösterildiği gibi, değişiklikleri ANSYS kütüphanesine kaydedebilirsiniz.

[Resim: Screenshot_7-11.png]

Ansys'te kullanacağınız malzemenin özelliklerini değiştirdikten sonra, bu malzemeyi kullanabilmek için kırmızı kutucukla gösterildiği gibi, kullanacağımız malzemenin bulunduğu malzeme sınıfına önceden koyduğumuz editleme tikini kaldırıp, kırmızı okun ucundaki yeşil kutucukla gösterilen artı işaretiyle, özellikleri bizim tarafımızdan değiştirilen malzemeyi, analizimize ekleyebiliriz.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı HIZLI CEVAP Bölümünde Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

ANSYS'te STP ve İGES Uzantılı Geometriler Nasıl Açılır(RESİMLİ ANLATIM)


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task