Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS'te STP ve İGES Uzantılı Geometriler Nasıl Açılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
ANSYS Workbench'te STP uzantılı geometri dosyaları nasıl açılır? ANSYS Workbench'te STP uzantılı geometri dosyalar açılabilir mi? ANSYS Workbench'te STP uzantılı geometri dosyaları çalışır mı? ANSYS Workbench'te STP uzantılı geometri dosyaları nereden açılır? ANSYS Workbench'te STP uzantılı geometri dosyaları düzenlenebilir mi? ANSYS Workbench'te İGES uzantılı geometri dosyaları nasıl açılır? ANSYS Workbench'te İGES uzantılı geometri dosyalar açılabilir mi? ANSYS Workbench'te İGES uzantılı geometri dosyaları çalışır mı? ANSYS Workbench'te İGES uzantılı geometri dosyaları nereden açılır? ANSYS Workbench'te İGES uzantılı geometri dosyaları düzenlenebilir mi?

Ansys üzerinde farklı CAD programlarının entegrasyonu konusunda sıkıntı yaşayanlar için güzel bir çözüm yöntemi: İGES  ve STP dosyaları olarak kaydedilen bir dosyanın Ansys Workbench üzerinde açılması. Ansys üzerinde STP ve İGES dosyalarını açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ansys'te STP ve İGES Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır? 

[Resim: Screenshot_1-13.png]

Ansys'te stp ve iges uzantılı dosyaları açarken, Workbench üzerindeki analiz ağacında bulunan analizin içerisindeki Geometry sekmesine sağ tıklayınca çıkan seçenekler arasından yeşil kutucukla gösterilen Import Geometry seçeneğine tıklayıp, yine yeşil okla belirmiş olan Browse... seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-13.png]

Ansys'te stp ve iges uzantılı dosyaları açmak için, karşımıza çıkacak olan bu dosya seçme ekranından, stp veya iges uzantılı dosyamız hangi dosya dizininde bulunuyorsa bulup, yeşil kutucuk ve okla gösterildiği gibi açalım. Kırmızı kutucukla gösterilen Aç tuşuna basıp dosyamızı Ansys üzerinde açma işlemimizi tamamlayalım.

[Resim: Screenshot_3-12.png]

Ansys'te stp ve iges uzantılı dosyaları açtıktan sonra Geometry sekmesinin yanında küçük bir Yes işareti belirir. Bu sorun olmadığına işarettir. Aynı zamanda step veya iges dosyamızı yükledikten sonra, Geometry sekmesine sağ tıklayarak açılan pencerede kırmızı okla gösterilen seçenekler sayesinde geometrimizi SpaceClaim veya DesignModeler üzerinde editleyebiliriz.

Yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıda bulunan HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 05-07-2020, 06:34 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task