Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

ANSYS Workbench'te Analizler Birbirine Nasıl Bağlanır(RESİMLİ)

Konu

#1
ANSYS Workbench'te analizler birbirine nasıl bağlanır? ANSYS Workbench'te analizler birbirine bağlanması nasıl yapılır? ANSYS Workbench'te analizler birbirlerine nasıl bağlanır? ANSYS Workbench'te çoklu analiz nasıl yapılır? ANSYS Workbench'te bir analizin sonucu diğerine nasıl aktarılır? ANSYS Workbench'te analizler birbirine bağlanması ne demektir? ANSYS Workbench'te hangi analizler birbirine bağlanabilir? ANSYS Workbench'te analizler birbirine bağlanabilir mi? ANSYS Workbench'te analizlerin birbirine bağlanması ne demektir? ANSYS Workbench'te analizler neden birbirlerine bağlanırlar? ANSYS Workbench'te analizlerin birbirine bağlanmasındaki amaç nedir? 

Ansys Workbench kullanırken bazen elimizdeki problemin durumuna göre, o analizin sonuçlarını diğer analize aktarmamız gerekebilir aynı zamanda da bir analizde kullandığımız geometriyi ve o geometride oluşturduğumuz değişiklikler aynı şekilde diğer analizde de kullanmamız gerekebilir. Bunun için Ansys Workbench'in içerisinde yapacağımız analizleri bağlama işlemi bizim için çok faydalı bir yöntemdir.

ANSYS Workbench'in İçerisinde Analizler Nasıl Bağlanır? 

[Resim: Screenshot_1-2.png]

ANSYS Workbench içerisinde analizleri bağlarken, ANSYS Workbench içerisinde kullanacağımız ilk analiz tipimizi kırmızı kutu ile gösterilmiş olan bölgeden çift tıklayarak Project Schematic'in içerisine ekleyelim.  

[Resim: Screenshot_2-3.png]

ANSYS Workbench içerisinde analizleri bağlarken, ilk analiz tipimiz şu şekilde eklenmiş olacaktır.

[Resim: Screenshot_3-4.png]

ANSYS Workbench içerisinde analizleri bağlarken, birinci analizimize bağlayacağımız ikinci analizi kırmızı okla gösterildiği gibi Project Schematic'in içerisine sürükleyelim. Sürükledikten sonra;

Kırmızı kutucuklarla gösterilmiş olan bölgelere eklersek, ilk analizle, sonradan eklenilen analizin herhangi bir bağlantısı olmayacaktır. 

Mavi kutucukla gösterilmiş olan bölgelerden birine sürüklediğimiz analizi eklersek bağlantı kurulmuş olacaktır. 

ANSYS Workbench içerisinde analizleri bağlarken;

Engineering Data kısmına bağlarsak; Burada belirtmiş olduğumuz malzeme özellikleri, sonradan eklenilmiş olan analizde de aynı olacaktır.

Geometry kısmına bağlarsak; Geometri ve geometri özellikleri ve Engineering Data kısmı, sonradan eklenilmiş olan analizde de aynı olacaktır.

Model kısmına bağlarsak; Engineering Data, Geometri ve geometri özellikleri ve Mechanical içerisinde oluşturulmuş Mesh ve sınır koşulları özellikleri, sonradan eklenilen analizde de aynı olacaktır. 

Setup kısmına bağlarsak; Kişisel olarak Model kısmına bağlamadan farkını pek çıkaramadan önceki deneyimlerimde Smile Farkını bilen varsa yorumlarda belirtsin...

Results kısmına bağlarsak: Çözülmüş olan ilk analizdeki bütün özellikler ve çözüm sonuçları, sonradan bağlanılmış olan analizde başlangıç koşulları olarak belirlenmiş olacaktır. 

[Resim: Screenshot_4-3.png]

Burada mavi kutucukla gösterilmiş olan bağlantı çizgileri, sonradan bağlanan analizin, ilk analize nereden bağlandığını gösterir. 

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da