Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Ark Boynuzu, Atlama Aralığı ve Koruma(Korona) Halkası

Konu

#1
Elektrik şebekelerinde korona halkası nedir? Korona halkası ne işe yarar? Atlama aralığı nedir? Atalama aralığı ne işe yarar? Ark boyunuzu nedir? Ark boynuzu ne işe yarar? Aark byonuzu hangi malzemeden üretilir? 

Korona olayı, YG ’lerde oluşan yüksek elektrik alanında havanın iyonize olması sonucu meydana gelir. Koruma (korona) halkası, YG ve ÇYG şalt sahalarında mesnet izolatörler, gerilim transformatörleri, parafudrlar gibi teçhizatın bara bağlantılarında, sivri uçlar dolayında korona olayının meydana gelmesini önler. Ayrıca zincir izolatörlerde düzgün dağılımlı olmayan potansiyel dağılımını düzenler. 

[Resim: Screenshot_1-8.png]
Ark Boynuzu, Atlama Aralığı, OG, YG ve ÇYG ’lerde hava hatlarında oluşan aşırı gerilimler sebebiyle izolatörler üstünde yüzeysel atlama oluştuğunda, izolatörlerin tahrip olmaması için kullanılır.


[Resim: Screenshot_2-8.png]

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Elektrik Şebekelerinde Damper

Elektrik Şebekelerinde Toprak Teli Nedir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da