Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD 2017 Full Kurulum ve Crack Resimli Anlatım

Konu

#1
Hatırlatalım ki Autocad serisinin tümünün crack versiyonlarını Makineturk forumunda bulabilirsiniz! Bu yazıda da ayrıntılı bir şekilde Autocad 2017 nasıl kurulur, autocad 2017 nasıl cracklenir anlatılacak, yazının sonuna geldiğinizde aklınızda Autocad 2017 nasıl kurulur ve cracklenir hakkında hiç bir soru işareti kalmayacak   [Resim: smile.png]

UYARILAR!

1) Autocad 2017 crack işlemini yaparken internet bağlantınızın olmaması şarttır!

2) Autocad 2017 crack işlemini yapmadan önce antivirüs programınızı kapatmalısınız!
3Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

AUTOCAD 2017 KURULURKEN TAKİP EDİLECEK ADIMLAR;

[Resim: 1-1.jpg]

1) Önce sitemizden indirdiğiniz Autocad 2017 dosyasını rardan çıkarıyoruz.

[Resim: 2-1.jpg]2) Masaüstüne çıkardığımız dosyayı açıyoruz ve içindeki gösterdiğimiz Autocad 2017 setup dosyasını Sağ tık > yönetici olarak çalıştır diyoruz.

[Resim: 3-1.jpg]

3) Önümüze açılan bu pencerede Autocad 2017'nin yükleneceği dosya yolunu kendimize göre seçiyoruz ve OK tuşuna nadarak Autocad 2017'nin dosyalarının, belirlediğimiz dosya yoluna kopyalanmasını bekliyoruz.

[Resim: 4-1.jpg]

4) Autocad 2017  dosyalarının çıkarılmasını bekliyoruz...

[Resim: 5.jpg]

5) Autocad 2017'nin dosyalarının çıkarılma işlemi bittikten sonra karşımıza çıkan bu pencereden Install butonuna basıyoruz.

[Resim: 6-1.jpg]

6) Install butonuna bastıktan sonra, karşımıza çıkan bu pencerede I accept diyip, Next butonuna basıyoruz.

[Resim: 7-1.jpg]

7)Karşımıza çıkan bu pencerede 1. kutucukla gösterdiğimiz yerden, size lazım olacak olan modülleri kendinize göre seçip, 2. kutucukla gösterdiğimiz Autocad 2017'nin yükleneceği dosya konumunu kendimize göre seçip, Install tuşuna basarak Autocad 2017'nin bilgisayarımıza yüklenmesini başlatıyoruz.

[Resim: 8-1.jpg]

8) Autocad 2017'nin bilgisayarımıza yüklenmesini bekliyoruz...

[Resim: 9-1.jpg]

9) Autocad 2017'nin yüklenme işlemi bittikten sonra Finish butonuna basıyoruz.

[Resim: 10-1.jpg]

10) Finish butonuna bastıktan sonra masaüstüne gelmiş olan Autocad 2017'nin ikonuna tıklayıp, Autocad 2017'yi başlatalım.

[Resim: 11-1.jpg]

11) Autocad 2017'yi ilk çalıştırdığımızda karşımıza böyle bir şey ekran gelirse, okla gösterilen ilk seçeneğe tıklıyoruz.

[Resim: 12-1.jpg]

12) Ondan sonra karşımıza çıkacak olan bu ekrandan Enter a Serial Number seçeneğine tıklıyoruz.

[Resim: 13-1.jpg]

13)Karşımıza çıkacak olan bu ekrandan da I Agree butonuna tıklıyoruz.

[Resim: 14.jpg]

14) Yine karşımıza gelecek olan bu ekrandan Activate butonuna basıyoruz.

[Resim: 15.jpg]

15) Karşımza gelecek olan bu ekranda ise sizib için hemen aşağıda yazdığımız serial number lardan birini ve product key i buraya girerek Next butonuna basınız.

Autocad 2017 Serial Number: 666-69696969, 667-98989898, 400-45454545 066-66666666 
Autocad 2017 Product Key: 001I1

[Resim: 16.jpg]

16) Serial number ve pruduct key girip Next dedikten sonra karşımıza gelmiş olan bu ekrandan da, fotoğraftaki gibi ikinci seçeneği seçip, Next butouna basınız.

[Resim: 17.jpg]


17) Karşımıza bu tür bir ekran gelecek. Ekranda Request Code belli olmuş olacak. Close diyip kapatıyoruz. Masaüstünden yeniden Autocad 2017'yi simgesinden açıyoruz. Yine çıkacak ekranda Activate diyoruz.

[Resim: 18.jpg]

18) Karşımıza çıkacak olan bu ekranda okla gösterdiğimiz ikinci seçeneği işaretliyoruz.

[Resim: 20.jpg]

19) En başta indirip, masaüstüne çıkartmış olduğumuz Autocad 2017 dosyasının içinde bulunan okla gösterdiğimiz Crack dosyasını açıyoruz.

[Resim: 21.jpg]

20) Crack dosyasının içindeki altı çizili ve Autocad 2017'yi cracklememizi sağlayacak olan Xforce Keygen programını Sağ tık > Yönetici olarak çalıştır diyerek çalıştırıyoruz.

[Resim: 22.jpg]

21) Açılmış olan bu Xforce Keygen programındaki Request kısmına, Autocad 2017 penceresindeki request code'u okla gösterdiğimiz gibi yapıştırıp, X force arayüzündeki Patch butonuna basıyoruz.

[Resim: 23.jpg]

22) Succesfully patched yazısı karşımıza çıkıyor ve Tamam deyip bunu kapatıyoruz. Sonrasında Generate butonuna basıyoruz.

[Resim: 24.jpg]


23) Generate butonuna basmamızla Xforce'un Activation kısmında çıkmış olan kodu, okla gösterdiğimiz gibi Autocad 2017 aktivasyon arayüzündeki yere yapıştırıp, Next butonuna basıyoruz.

[Resim: 25.jpg]24)Evet arkadaşlar Full Autocad 2017 hayırlı uğurlu olsun [Resim: smile.png] Umarım yararlı olmuştur, diğer arkadaşlarımızın da yararlanabilmesi için, gönderinin linkini herkesle ve her yerde paylaşalım [Resim: smile.png] Aklınıza takılan her türlü soruyu lütfen yorumlarda belirtin, yardımcı olalım, ayrıca Autocad ve diğer programlarla alakalı sorularınız olursa, forumumuzda konu açarak belirtebilirsiniz, diğer kullanıcılar ve bizler, sizlerin sorularınıza elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Amerikan Autodesk firması tarafından geliştirilmiş olan Autocad, Dünya'da ve Türkiye'de en çok kullanılan CAD tasarım programıdır. Özellikle de Türkiye'de Autocad, gerek öğrenciler, gerek akademisyenler, gerekse piyasada en yaygın olarak kullanılan 2D ve 3D tasarım aracıdır. Autocad teknik liselerde, üniversitelerde yaygın olarak 2D teknik resim aracı olarak öğretilir kı bu da Autocad'i Türkiye'de en yaygın olarak kullanılan araç haline getirir. Makine mühendisliğinde genelde 2D teknik resim aracı olarak kullanılan Autocad, İnşaat mühendisliği ve mimarlıkta aktif olarak 3D katman tasarım olarak kullanılır. Çünkü Autocad'in katmanlı tasarıma el verişli 3D tasarım arayüzü, inşaat mühendisliğinde ve mimarlıkta Autocad'i çok tercih edilen bir CAD aracı yapar. 


Biz de Makinetürk ekibi olarak, bu kadar aktif olarak kullanılan bir aracı, yani Autocad'in 2017 versiyonunu öğrenmek isteyen, aktif kullanmak isteyen herkes için ayrıntılı kurulum ve crağiyle birlikte anlattık. Yukarıdaki adımları takip ederek Autocad 2017'yi full olarak bilgisayarınıza kurduktan sonra, keyfini çıkara çıkara kullanabilirsiniz. Autocad 2017 hakkında da herhangi bir sorununuz olursa da direkt olarak forumda konu açabilir, kafanızdaki Autocad 2018 ve diğer konularla alakalı sorunuzu bizlere ve Makinetürk kullanıcılarına ulaştırabilirsiniz.

Not : Arkadaşlar yorumlara bakarak da yol izleyebilirsiniz. 

AUTOCAD 2017 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 Autocad 2017 için gerekli işletim sistemi: 2016 sürümünde olduğu gibi Microsoft ürünlerinden kullanılması gerekiyor.

Windows 10 (64 bit) , Windows 8.1 (64 bit-32 bit), Windows 7 SP1 ( 32 bit-64 bit)

Autocad 2017 için Ram :  64 bit işletim sistemi için 4 GB yeterli fakat Autodesk 8 GB öneriyor. 32 bit işletim sistemi için 2 GB yeterli fakat Autodesk 4 GB öneriyor.

Autocad 2017 için Ekran Kartı : Ekran kartı konusunda çok genel ifadeler vermek doğru olmayacaktır. 

İşinize Yarabilecek size özel  diğer konular ;
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Arkadaşlar bazı periyotlarla kontroller sağlanmaktadır. Eğer hayla kuramıyor ve hata alıyorsanız bu  malesef yaptığınız yanlış veya eksik adımlar yüzündendir.

Kurabilen Örnek Yorumlar ; 
(08-04-2019, 08:08 AM)sanji1923 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Merhaba, anlatım için teşekkür ederim. İşime yaradı. Eline sağlık.

(02-06-2020, 06:17 PM)cando Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Dediğiniz gibi yaptım, C diskine değilde  D ye kurdum ve X-Force patch dediğimde successful dedi. Activasyon kodunu birkaç kere denedim bazılarında copy paste yaptığımda son hane tek harf kalmadı hatalı yaptığımı anladım. Son hane tek harf Z şeklinde kalan son denemem başarılı oldu.  Teşekkür ederim.

(02-09-2020, 09:36 PM)aysel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Çok sağolunn çok işime yaradıı

(02-16-2020, 08:16 PM)posenious Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Sade güzel anlatım teşekkürler. [Resim: thumbsup.png]

(05-04-2020, 09:14 PM)aykutmert75 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)kral adamsın. ellerine sağlık büyük bir yükten kurtardın

(06-04-2020, 02:46 PM)ercaninanan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Arkadaşlar elinize sağlık. Çok faydalı oldu. Bu arada ilk kurulumda sıkıntı oldu. Sonrasında Windows defenderda virüs korumalarından birisi açık kalmış onu fark ettim. Ayrıca Keygen i yönetici olarak çalıştır dememişim. Smile  Resimli anlatımdaki gibi tekrar denedim. Bu kez oldu.

Tekrar elinize sağlık

Etiketler ; autocad 2017, autocad 2015 crack, autocad 2017 crack resimli anlatım, autocad crack anlatım, autocad crack, autocad nasıl cracklenir, autocad 2017 crack yapımı, autocad 2017 indir ve crack, autocad 2017 crackleme, autocad 2017  full yapma, autocad 2017 yükle, autocad 2017 sorunları, autocad 2017 anlatım, crack, nasıl yapılır, autocad 2017 crack dosyası, autocad 2017 keygen, autocad 2017 xforce, autocad 2017 crack keygen, autocad 2017 keygen x force crack, keygen kullanım, 2017 keygen, autocad 2017 indir ve crackle, autocad 2017 full sürüm kurulum crack ve resimli anlatımi, autocad 2017 crack yapımı, autocad 2017 crack nasıl yapılır, autocad 2017 indir ve crackle, autocad 2017 crackli sürümü, autocad crack resimli anlatım, fotolu anlatım xforce,
Son Düzenleme: 07-02-2020, 03:16 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla
#2
Merhaba, anlatım için teşekkür ederim. İşime yaradı. Eline sağlık.
Cevapla
#3
(08-04-2019, 08:08 AM)sanji1923 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Merhaba, anlatım için teşekkür ederim. İşime yaradı. Eline sağlık.

Biz de sizlere geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bilgi paylaştıkça çoğalır siz de bildiklerinizi veya projelerinizi paylaşmayı unutmayınız Smile
Cevapla
#4
merhaba 2017 kurulum linkini bulamadım forumunzda yardımcı olabilirmisiniz
Cevapla
#5
Yıllar sonra tekrar autocad'e işim düştü, Darkonix gibi setup dosyalarını hiç bir yerde bulamadım. Anahtar dosyasının linkinde download limit reached yazıyor ve rusça yandex.ru ya yönlendiriyor. Orada kaldık.

Yardımınızı rica ederim.
Cevapla
#6
(08-26-2019, 11:50 AM)cando Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Yıllar sonra tekrar autocad'e işim düştü, Darkonix gibi setup dosyalarını hiç bir yerde bulamadım.  Anahtar dosyasının linkinde download limit reached yazıyor ve rusça yandex.ru ya yönlendiriyor. Orada kaldık.

Yardımınızı rica ederim.


Bir işlemde problem olduğunu düşünüyorum.  Linklerde problem yok ? Problem olan linkin konu linkini paylaşırsanız düzenleyebiliriz. Adımları tekrar  yapın.
Cevapla
#7
Öncelikle program setup dosyaları elimde yok, nereden nasıl indirebilirim onu sormuştum

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) linkinde verdiğiniz Anahtar dosyası için de alttaki gibi görüntü ile karşılaşıyorum ve ilerleyemiyorum.

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 08-28-2019, 10:03 AM, Düzenleyen: cando. (Sebep: imla)
Cevapla
#8
(08-28-2019, 10:01 AM)cando Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Öncelikle program setup dosyaları elimde yok, nereden nasıl indirebilirim onu sormuştum  

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)  linkinde verdiğiniz  Anahtar dosyası için de  alttaki gibi görüntü ile karşılaşıyorum ve ilerleyemiyorum.

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)


Yapmanız gereken adımlar ; 


- Öncelikle autocad programının orjinal kendi sitesine girerek programı indirmelisiniz.
- Resimde gösterdiğiniz doğru,  çok fazla indirildiği için yandex tarafından indirme kapatılmış. Lakin direk indirme kapatılmış 2 saniye içinde yandex hesabına girerek veya yeni hesap oluşturarak kendi yandex diskinize kayıt ederek indirebilirsiniz.


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!))
Son Düzenleme: 08-28-2019, 04:12 PM, Düzenleyen: admin.
Cevapla
#9
Autocad 2017 dosyası sayfada bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Cevapla
#10
(09-21-2019, 10:27 PM)mert Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Autocad  2017 dosyası sayfada bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bu  kırmak için gereken dosyadır. REsimli anlatım sayfasında da autocad yoktur. Burada anlatılanları yaparak programı lisanslayabilirsiniz. Autocad'ın kendi sitesinde indirme yapabilirsiniz. ( Eğer yapamaz iseniz tekrar yazın)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task