Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD Çizgi Kalınlığı Göstermeme Sorunu Çözümü(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
AutoCAD çizgi kalınlığı göstermeme sorunu nedir? AutoCAD çizgi kalınlığı göstermeme sorunu nasıl çözülür? AutoCAD çizgi kalınlığı gösterme ayarı nereden yapılır? AutoCAD çizgi kalınlığı gösterme ayarı nasıl yapılır? AutoCAD çizgi kalınlığı gösterme ayarı nasıl açılır? AutoCAD çizgi kalınlığı gösterme ayarı nereden açılır? AutoCAD çizgi kalınlığı gösterme ayarı nereden açılıp kapatılır? AutoCAD çizgi kalınlığı göstermeme problemi nasıl çözülür? AutoCAD çizgi kalınlığı göstermeme problemi nereden çözülür? 

Autocad içerisinde çizim yaparkeni öizgi kalınlığını değiştirmemize rağmen bazen ekranda çizgiler arasında bir kalınlık göremeyiz. Bu durum, Autocad içerisinde bulunan çizgi kalınlığı ayarlarından çözülür. Eğer aşağıda anlatıldığı gibi çizgi kalınlığı ayarlarını ayarlarsanız, çizgi kalınlıkları görünmeye başlayacaktır.

AutoCAD Çizgi Kalınlığı Ayarı Nasıl Yapılır? 

[Resim: Screenshot_1-15.png]

Yukarıdaki fotoğrafta kırmızı ok ile gösterilen çizgi 0.5 kalınlığında çizgi tipiyle yapılmış ve yeşil ok ile gösterilen çizgi 0.25 ile yapılmıştır. Fakat Autocad içerisindeki çizgi kalınlığı ayarı kapalı olduğundan, ikisi de aynı kalınlıkta görülüyor. 

[Resim: Screenshot_2-14.png]

Autocad içerisinden çizgi kalınlığı ayarlarını yapmak için, Autocad çizim ekranına sağ tıklatın ve karşımıza çıkan bu ekrandaki yeşil kutucuk ile gösterilen Options... seçeneğini seçelim. 

[Resim: Screenshot_3-13.png]

Autocad içerisinden çizgi kalınlığı ayarlarını yapmak için karşımıza çıkan bu Ayarlar ekranında, yeşil kutucukla gösterilen User Preferences penceresine tıklayalım. Bunun altında yeşil okun ucunda gösterilen ve kırmızı kutucuğun içerisinde Lineweight Settings seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_4-10.png]

Autocad içerisinden çizgi kalınlığı ayarlarını yapmak için karşımıza çıkan Lineweight Settings ayarları içerisinde bulunan ve kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen Display Lineweight seçeneğini işaretliyelim ve Apply&Close tuşuna basıp çıkalım.

[Resim: Screenshot_5-8.png]

Autocad içerisinden çizgi kalınlığı ayarlarını yaptıktan sonra, en yukarıda belli olmayan çizgi kalınlıkları artık belli oluyor. 

Sorularınızı ve yorumlarınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task