Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Açı Sabitleme(Polar Tracking) Ayarları Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
AutoCAD'de açı sabitleme ayarı nedir? AutoCAD'de açı sabitleme ayarı nasıl yapılır? AutoCAD'de açı sabitleme ayarı nereden yapılır? AutoCAD'de açı sabitleme ayarı ne işe yarar? AutoCAD'de Polar Tracking ayarı nedir? AutoCAD'de Polar Tracking ayarı ne işe yarar? AutoCAD'de Polar Tracking ayarı nasıl yapılır? AutoCAD'de Polar Tracking nasıl açılır? AutoCAD'de Polar Tracking nasıl kapatılır? AutoCAD'de Polar Tracking nasıl açılıp kapatılır? AutoCAD'de açı sabitleme nasıl açılr? AutoCAD'de açı sabitlemenasıl kapatılır? AutoCAD'de açı sabitleme nasıl açılıp kapatılır? 

Autocad'de çizim yaparken, mouse'un belli açılarda sabitlenmesi ciddi manada çizim esnasında çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Aşağıda bu işe yarayan Polar Tracking ayarları nasıl yapılır bunları anlatacağız.

AutoCAD'de Açı Sabitleme(Polar Tracking) Ayarları Nasıl Yapılır?

[Resim: Screenshot_55.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking ayarları yapmadığımız zaman yukarıda görüldüğü gibi çizgi çizerken herhangi bir sabitleme yapmaz. Bu sabitlemeleri açmak için aşağıdaki adımları uygulayalım.

[Resim: Screenshot_1-34.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları yapabilmek için kırmızı okun ucunda gösterilen kısma sağ tıklatıp, açılan seçeneklerde Snap Settings... kısmına girelim.

[Resim: Screenshot_2-30.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları yapmak için karşımıza çıkan bu pencerede kırmızı kutucukla gösterilen Polar Tracking penceresine tıklayalım. Bu pencerenin altında kırmızı ok ile gösterilen Polar Tracking On kısmına tik atarak, açı sabitlemeyi aktif edebilirsiniz.

[Resim: Screenshot_3-29.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları içerisinde, mouse'un hangi açılarda sabitleme işlemi yapmasını istiyorsak, kırmızı kutucuğun içerisinden o açı değerini seçiyoruz. Seçilen açı değeri ve o açı değerinin katlarında sabitleme yapılacaktır.

[Resim: Screenshot_4-26.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları içerisinde, kendimize özel bir açıda sabitleme yapmasını istiyorsak, kırmızı okun ucunda gösterilen Additional Angles kısmına tik atalım ve kırmızı kutucukla gösteriken New kısmına tıklayarak yeni açı değerimizi ekleyelim.

[Resim: Screenshot_5-22.png]

AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları içerisinde, örneğin 33 derece ve katlarında sabitleme yapmasını istiyoruz. Bu şekilde ayarlamaları yapıp, AutoCAD içerisinde Polar Tracking yani açı sabitleme ayarları işlemini sonlandıralım.

[Resim: Screenshot_6-17.png]

Gördüğünüz üzere ana ekranda çizgi çizerken, seçmiş olduğumuz 33 derece açıda sabitleme yapılıyor...

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task