Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Çizim Izgarası Nasıl Açılıp Kapatılır ve Ayarlanır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
AutoCAD'de çizim ızgarası nedir? AutoCAD'de çizim ızgarası nasıl kapatılır? AutoCAD'de çizim ızgarası nereden kapatılır? AutoCAD'de çizim ızgarası hangi komutla kapatılır? AutoCAD'de çizim ızgarasının amacı nedir? AutoCAD'de çizim ızgarası ayarları nereden yapılır? AutoCAD'de çizim ızgarasının büyüklüğü nereden ayarlanır? AutoCAD'de çizim ızgarası genişlikleri nereden ayarlanır? AutoCAD'de çizim ızgarası nasıl açılır? AutoCAD'de çizim ızgarası nasıl açılıp kapatılır? AutoCAD'de çizim ızgarası nereden açılıp kapatılır? 

AutoCAD içerisinde kullanıcılar bazen kullanır bazen kullanmamayı tercih eder fakat genel olarak Autocad içerisinde ızgara ile birlikte çalışmak daha rahat hissettirir. Aşağıda ızgara büyüklüğü ayarları ve Autocad çizim ızgarası nasıl açılıp kapatılır o anlatılıyor.

AutoCAD İçerisinde Izgara Nasıl Açılıp Kapatlır ve Izgara Ayarları Nasıl Yapılır? 

[Resim: Screenshot_1-29.png]

Autocad içerisinde yukarıda görüldüğü gibi ızgara kapalıysa, aşağıdaki ayarları uygulayarak ızgarayı açabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_2-25.png]

Autocad içerisinde autocad çizim ızgarası ayarları yapabilmek için Autocad ekranının sağ alt kısmına kırmızı okla gösterilen gibi sağ tıklayın.

[Resim: Screenshot_3-24.png]

Autocad içerisinde autocad çizim ızgarası ayarları yapabilmek için karşımıza çıkacak olan bu pencerede, Snap ve Grid penceresinin altında, ızgarayı açıp kapatmak için, kırmızı kutucukla gösterilen Grid On'un yanındaki tiki kaldırıp, koymalıyız. Aynı zamanda  Autocad içerisinde ızgara boşluklarını ayarlayabilmek için kırmızı okun ucunda gösterilen ve yeşil kutucuk içerisinde bulunan Grid X Spacing ve Grid Y Spacing kısmından, Autocad çizim ızgarasının büyüklüklerini ayarlayabiliriz. Çizim ızgarasının üzerinde kaç tane ara çizgi kullanılsın onu ayarlamak istiyorsanız, Major line every kısmına o sayıyı girerek ayarlamalar yapabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_4-21.png]

Gördüğünüz üzere AutoCAD içerisinde yapığımız Grid ayarları sayesinde, istediğimiz boyutlardaki çizim ızgarası, Autocad çizim ekranına geldi.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task