Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Cursor'ün Ortasındaki Karenin Büyüklüğü Nasıl Ayarlanır(RESİMLİ)

Konu

#1
AutoCAD'de cursor'un ortasındaki karenin büyüklüğü nasıl ayarlanır? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki karenin büyüklüğü nereden ayarlanır? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki karenin büyüklüğü ne şekilde ayarlanır? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki karenin büyüklüğü ayarları nerededir? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki kare nasıl küçültülür? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki kare nasıl büyütülür? AutoCAD'de cursor'un ortasındaki kare nasıl büyütülüp küçültülür? AutoCAD'de pickpoint ayarları nereden yapılır? AutoCAD'de pickpoint ayarları nasıl yapılır? AutoCAD'de pickpoint nasıl büyütülüp küçültülür? 

Autocad kullanırken, herkes kendine göre mouse büyüklüğü ve küçüklüğü ayarlar. Kimisi de Autocad içerisinde olan default ayarlara alışmış vaziyettedir. Bu yazıda sizlere Autocad içerisinde mouse büyüklüğü ayarları nasıl yapılır anlatılacak.

AutoCAD İçerisinde Pickpoint Ayarları Nasıl Yapılır? 

[Resim: Screenshot_1-24.png]

Bu yazıda sizlere kırmızı ok ile gösterilen ve Autocad'in içerisindeki cursor'ün ortasındaki karenin büyüklüğü ayarı nasıl yapılır o anlatılacak.

[Resim: Screenshot_2-21.png]

Autocad'de pickpoint ayarı yapmak için, Autocad içerisinde ekrana sağ tık yapın ve kırmızı kutucuğun içerisinde gösterilen Options... seçeneğine tıklayın.

[Resim: Screenshot_3-20.png]

Autocad'de pickpoint ayarı yapmak için karşımıza çıkan bu Autocad ayarları kısmından yeşil kutucukla gösterilen Selection penceresine tıklayalım. Bu pencerenin altında bulunan ve Autocad'de pickpoint ayarları yapmamızı sağlayan ve kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen kısımdan, Autocad cursor karesi büyüklüğü ayarını yapabiliriz. İşlem bittiğinde ise OK tuşuna basıp işlemi sonlandırabiliriz. 

Aynı zamanda da, Autocad içerisinde belli başlı çizgileri seçtiğimiz zaman beliren mavi tutamaçların büyüklük ayarını da, kırmızı okun ucunda gösterilen kısımdan yapabiliriz.

[Resim: Screenshot_4-17.png]

Autocad'de cursor karesi büyüklük ayarının etkisini görmektesiniz.

[Resim: Screenshot_5-14.png]

Aynı zamanda Autocad'de kırmızı ok ile anlattığımız Grip Size ayarının etkisini görmektesiniz.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task