Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Daire Nasıl Çizilir? Center-Radius Komutuyla Nasıl Daire Çizilir?(RESİMLİ)

Konu

#1
Autcoad'de circle nedir? Autcoad'de circle nasıl çizilir? Autcoad'de circle'ın amacı nedir? Autcoad'de circle hangi komutla çizilir? Autcoad'de daire nedir? Autcoad'de daire hangi komutla çizilir? Autcoad'de daire ayarları nereden yapılır? Autcoad'de daire nasıl çizilir? Autcoad'de daire çizme tipleri nelerdir? Autocad'de circle komutu nedir? Autocad'de circle komutu ne işe yarar? Autocad'de circle komutu nasıl kullanılır? Autocad'de circle komutunun amacı nedir? Autocad'de circle komutu tipleri nelerdir? Autocad'de circle komutu tipleri nasıl kullanılır? 

Autocad içerisinde çizim yaparken, çizimimizin içerisinde ihtiyacımızı göre bir çok daire çizme komutu bulunur. Bu daire komutlarından çizimimizin gereksinimine uygun olan kullanarak, Autocad içerisinde çeşitli circle yani daire tipleri oluşturabiliriz. Aşağıda anlatıldığı gibi daire komutlarını kullanarak çizim yapabilirsiniz.

AutoCAD'de Daire Komutu Nedir? Nasıl Kullanılır? Tipleri Nelerdir? 

[Resim: Screenshot_1-50.png]

Autocad'de daire çizmek için, yeşil okla gösterilen circle komutunun altında yeşil kutucukla gösterilen circle çizme komutlarının içerisimde bulunan Center-Radius olan seçeneği seçelim. Bu seçenek bize bir daire merkezi ve bir yarıçap belirterek bir daire çizmemizi sağlar.

[Resim: Screenshot_2-44.png]

Center Radius: Yeşil okun başında gösterildiği gibi dairenin merkezini belirledikten sonra, yeşil kutucuğun içerisinde komut satırında görüldüğü gibi yarıçapı giriyoruz ve daire oluşuyor. 

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla
#3
(05-13-2020, 01:38 PM)ArAnAnAdAm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Hocam bir cizim var yapamıyorum yardımcı olurmusunuz
Forumda konuyu açarsanız elimizden geleni yapabiliriz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task