Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Ekran Kartı ve Grafik Ayarları Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
AutoCAD'de ekran kartı ayarları nasıl yapılır? AutoCAD'de ekran kartı ayarları nereden yapılır? AutoCAD'de ekran kartı ayarları nerededir? AutoCAD'de grafik ayarları nasıl yapılır? AutoCAD'de grafik ayarları nereden yapılır? AutoCAD'de grafik ayarları nerededir? AutoCAD'de grafik ayarları nasıl bilgisayara uygun hale getirilir? AutoCAD'i açarken bilgisayar zorlanıyorsa grafik ayarları nasıl düşürülür? AutoCAD'de grafik ayarları nasıl düşürülür? AutoCAD'de grafik ayarları nereden düşürülür? AutoCAD'de grafik ayarları nasıl yükseltilir? AutoCAD'de grafik ayarları nereden yükseltilir? AutoCAD'de grafik ayarları yükseltme ayarları nerededir? AutoCAD'de grafik ayarları nasıl düşürülüp yükseltilir? 

AutoCAD ile teknik resim çizerken ya da farklı işler yaparken eğer özellikleri düşük bir bilgisayarda çalışıyorsak, ve sadece 2 boyutlu Autocad kullanıyorsak, çok yüsek ayarlarda çalışmanın bir mantığı yok. Ayarları düşürerek, bilgisayarınızı yormadan Autocad'i çalıştırabilirsiniz. Bu yazıda Autocad performans ayarları nasıl düşürülür veya yükseltilir o anlatılacak.

AutoCAD'de Grafik ve Ekran Kartı Ayarları Nasıl Yapılır?

[Resim: Screenshot_1-9.png]

Autocad'de ekran kartı ve grafik ayarlarını yapabilmek için, ilk önce ekranda sağ tık yapıp açılan menüde kırmızı kutucukla gösterilen Options... seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-9.png]

Autocad'de ekran kartı ve grafik ayarlarını yapabilmek için açılan bu pencerede kırmızı kutucukla gösterilen System sekmesine tıklayalım, tıkladıkdan sonra kırmızı küçük okla gösteriken Graphics Performance seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-9.png]

Autocad'de ekran kartı ve grafik ayarlarını yapabilmek için karşımıza çıkacak olan bu pencerede eğer Autocad üzerinde sadece 2 boyutlu işlemler yapıyorsak, kırmızı kutucukla gösterilen Hardware Acceleration seçeneğini On durumundan Off duruma getirelim. Bu bayarı yaparsak, Autocad üzerinde  boyutlu çalışırken aynı zamanda bilgisayarımızı yormadan çalışmış oluruz. Eğer kendimize özel ayarlar yapmak istiyorsak, yeşil kutucuğun içerisinde gösterilen ayarlar üzerinde değişiklik yaparak, ihtiyacımıza göre Autocad performans optimizasyonu yapabiliriz. 

Bu ayarlardan ilk üçü Autocad üzerinde 3 boyutlu çalışırken işimize yarayacak olan grafik ayarları. Eğer Autocad üzerinde 2 boyutlu çalışıyorsak, bunların açık olmasına gerek yok. Bunlardaki tiki kaldırabiliriz. Dördüncüsü ise 2 boyutlu çalışma için geçerli bir kalite ayarıdır. Bilgisayarınızın performansı iyi değilse bunu da kaldırabilirsiniz. 

Son ayarı da yine bilgisayarınızın video kalitesi iyi değilse kaldırın. 

Hepsini devredışı bırakmak istiyorsanız Hardware Acceleration Off yapın.

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task