Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de İki Nokta Arasına Daire Çizme(2 Points Circle)(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Autocad'de 2 nokta arasına daire çizilir mi? Autocad'de 2 nokta arasına daire nasıl çizilir? Autocad'de 2 nokta arasına daire çizilebilir mi? Autocad'de 2 nokta arasına daire hangi komutla çizilir? Autocad'de 2 nokta arasına daire çizme komutu hangisidir? Autocad'de 2 nokta arasına daire çizme komutu nereden açılır? Autocad'de 2 nokta arasına daire çizme komutu nerededir? Autocad'de 2 Point Circle nedir? Autocad'de 2 Point Circle komutu ne işe yarar? Autocad'de 2 Point Circle komutu nereden açılır? Autocad'de 2 Point Circle komutu nasıl kullanılır?

Autocad içerisinde çizilmiş olan iki unsur arasına bir daire çizmemiz gerekiyorsa bunu 2 Point Circle komutuyla yapabiliriz. Eğer aşağıda anlatıldığı gibi Autocad içerisinde 2 point circle komutunu kullanırsanız, Autocad içerisinde iki nokta arasına çok rahat daire çizebilirsiniz.

AutoCAD'de 2 Point Circle Komutu Nasıl Kullanılır?

[Resim: Screenshot_1-51.png]

Örneğin Autocad'de üstteki şekilde gösterildiği gibi kırımızı oklarla gösterilen iki nokta arasına oturmuş olan bir daire çizmek istiyor olalım.

[Resim: Screenshot_2-45.png]

Autocad içerisinde 2 nokta arasına daire çizmek için Circle komutunun altında bulunan kırmızı okla gösterilen 2-Point seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-41.png]

Autocad içerisinde 2 nokta arasına daire çizmek için 2 Point komutuna girdikten sonra kırmızı okun başı ve sonunda gösterildiği gibi, dairemizi çizmek istediğimiz iki nokta arasına tıklayarak dairemizi oluşturalım.

[Resim: 4.png]

Gördüğünüz üzere 2 Points seçeneğiyle Autocad'de iki nokta arasında daire oluşturma işlemini tamamladık.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıda HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task