Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Tan, Tan, Radius İle Daire Nasıl Çizilir(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Autocad içerisinde tan, tan, radius ile nasıl daire oluşturulur? Autocad içerisinde tan, tan, radius komutu nasıl kullanılır? Autocad içerisinde tan, tan, radius komutu nereden açılır? Autocad içerisinde tan, tan, radius komutunun amacı nedir? Autocad içerisinde tan, tan, radius komutuyla teğet daireler nasıl çizilir? Autocad'de iki çizgiye teğet daire nasıl çizilir? Autocad'de iki çizgiye teğet daire hangi komutla çizilir? Autocad'de iki çizgiye teğet daire çizilebilir mi? Autocad'de iki çizgiye teğet daire çizimi nasıl yapılır? Autocad'de iki çizgiye teğet daire çizimi hangi komutla yapılır? 

Autocad'de iki boyutlu çizim yaparken bazen çizimin içerisinde bulunan iki tane çizgiye teğet ve belirli bir radyus değeri olan daireler çizmek zorunda kalabiliriz. Bu zorunluluğumuzu Autocad içerisinde Circle komutunun altında bulunan Tan, Tan, Radius alt komutuyla yapabiliriz. Aşağıdaki adımları takip ederek Autocad'de Tan Tab Radiıus komutuyla nasıl iki çizgiye teğet belirli bir radyüsteki daireler oluşturulur öğrenmiş olacaksınız.

Autocad'de Tan, Tan, Radius Komutu Nasıl Kullanılır?

[Resim: Screenshot_1-54.png]

Örneğin Autocad'de kırmızı kutucukla gösterilen bir çizimin tam ortasında, bu iki çizgiye teğet olacak şekilde bir daire yerleştirmek istiyoruz.

[Resim: Screenshot_2-47.png]

Autocad içerisinde Tan, Tan, Radius komutunu açabilmek için circle komutunun altındaki kırmızı okla gösterilen kısma tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-43.png]

Tan, Tan, Radius komutuna girdikten sonra, ilk teğetsel çizgiyi seçelim. 

[Resim: Screenshot_4-38.png]

Autocad'de Tan, Tan, Radius komutuyla daire oluşturmak için, ilk teğetsel çizginin karşısındaki ikinci teğetsel çizgiyi de seçtikten sonra kırmızı okla gösterildiği gibi bu dairenin yarıçap değerini de girelim ve Enter'a basalım.

[Resim: Screenshot_5-32.png]

Autocad'de Tan, Tan, Radius komutuyla daire oluşturma işlemini tamamlandı...

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıda Bulunan HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task