Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Tan, Tan, Tan Komutuyla Nasıl Daire Çizilir(RESİMLİ)

Konu

#1
Autocad içerisinde Tan, Tan, Tan komutu nedir? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu nasıl kullanılır? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu ne işe yarar? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu nereden açılır? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutunun amacı nedir? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutuyla ne tür şekiller oluşturulur? Autocad'de üç noktaya teğet daire nasıl çizilir? 

Bu yazıda sizlere Autocad içerisinde bulunan Tan, Tan, Tan komutunun ne işe yaradığını anlatacağız. Autocad içerisinde eğer üç tane çizgiye teğet olması gereken bir daire oluşturmak istiyorsanız, circle komutunun altında bulunan Tan, Tan, Tan komutunu kullanabilirsiniz. Normal komut adımlarıyla bu işlemi yapmak çok zordur ama aşağıdaki adımları takip ederek Tan, Tan, Tan komutuyla daire oluşturabilirsiniz.

Autocad'de Tan, Tan, Tan Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-56.png]

Örneğin Autocad içerisinde yukarıda kırmızı oklarla gösterilen çizgilere teğet olacak şekilde bir daire oluşturmak istiyorsunuz. Bu işlemi aşağıda anlatılan adımlara yapabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_2-48.png]

Autocad'de Tan, Tan, Tan komutunu açabilmek için kırmızı okla gösterilen Tan Tan Tan komutu içine girelim.

[Resim: Screenshot_3-44.png]

Autocad'de Tan, Tan, Tan komutununun içerisine girdikten sonra, oluşturacak olan dairemizin ilk teğet olacağı çizgiyi kırmızı okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_4-39.png]

İkinci teğet noktasını kırmızı okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_5-33.png]


Üçüncü noktamızı da seçtikten sonra yukarıda gördüğünüz üzere Tan Tan Tan komutuyla üç çizgiye teğet olan bir daire oluşturduk.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!


Benzer Konular:

AutoCAD'de Tan, Tan, Radius İle Daire Nasıl Çizilir(RESİMLİ ANLATIM)

AutoCAD'de 3 Nokta Arasına Daire Çizme(3-Point) Komutu(RESİMLİ ANLATIM)

AutoCAD'de İki Nokta Arasına Daire Çizme(2 Points Circle)(RESİMLİ ANLATIM)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task