Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

AutoCAD'de Tan, Tan, Tan Komutuyla Nasıl Daire Çizilir(RESİMLİ)

Konu

Autocad içerisinde Tan, Tan, Tan komutu nedir? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu nasıl kullanılır? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu ne işe yarar? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutu nereden açılır? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutunun amacı nedir? Autocad'de Tan, Tan, Tan komutuyla ne tür şekiller oluşturulur? Autocad'de üç noktaya teğet daire nasıl çizilir? 

Bu yazıda sizlere Autocad içerisinde bulunan Tan, Tan, Tan komutunun ne işe yaradığını anlatacağız. Autocad içerisinde eğer üç tane çizgiye teğet olması gereken bir daire oluşturmak istiyorsanız, circle komutunun altında bulunan Tan, Tan, Tan komutunu kullanabilirsiniz. Normal komut adımlarıyla bu işlemi yapmak çok zordur ama aşağıdaki adımları takip ederek Tan, Tan, Tan komutuyla daire oluşturabilirsiniz.

Autocad'de Tan, Tan, Tan Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-56.png]

Örneğin Autocad içerisinde yukarıda kırmızı oklarla gösterilen çizgilere teğet olacak şekilde bir daire oluşturmak istiyorsunuz. Bu işlemi aşağıda anlatılan adımlara yapabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_2-48.png]

Autocad'de Tan, Tan, Tan komutunu açabilmek için kırmızı okla gösterilen Tan Tan Tan komutu içine girelim.

[Resim: Screenshot_3-44.png]

Autocad'de Tan, Tan, Tan komutununun içerisine girdikten sonra, oluşturacak olan dairemizin ilk teğet olacağı çizgiyi kırmızı okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_4-39.png]

İkinci teğet noktasını kırmızı okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_5-33.png]

Üçüncü noktamızı da seçtikten sonra yukarıda gördüğünüz üzere Tan Tan Tan komutuyla üç çizgiye teğet olan bir daire oluşturduk.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!