Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCAD'de Yeşil Marker Büyüklüğü Ayarı Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nasıl ayalanır? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nereden ayarlanır? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü hangi ayardan ayarlanır? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nasıl büyütülür? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nasıl küçültülür? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nasıl büyütülüp küçültülür? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü nereden ayarlanır? AutOCAD'de cursorun ortasındaki karenin büyüklüğü ayarı nereden yapılır? 

AutdCAD içerisinde çalışırken her kullanıcı default Autocad ayarlarını kendine göre değiştirebilir. Bunlardan bir tanesi de Autocad'in içerisinde kullandığımız cursor marker denilen ve cursor'ün içerisinde bulunan küçük unsur seçme kutucuğunun büyüklüğü ayarıdır. Autocad içerisindeki cursor kutucuğunun ayarı aşağıda anlatıldığı gibi yapılmaktadır. 

AutoCAD Cursor Marker'in Büyüklük Ayarı Nasıl Yapılır? 

[Resim: Screenshot_3-17.png]

Autocad içerisinde object snap ayarları açıkken, bir çizim komutuna girdiğimizde, çizimin içerisinde bulunan önemli kısımlar, yeşil okla gösterilen yeşil kutucukla yakalanır. Bu kutucuğun büyüklüğü şöyle ayarlanır: 

[Resim: Screenshot_1-20.png]

Autocad içerisinde ana ekrana sağ tık yaptığımız zaman karşımıza çıkacak olan seçeneklerden kırmızı kutucukla gösterilen Options... seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_4-14.png]

Karşımıza çıkacak olan Autocad ayarlarının içerisinde bulunan ve yeşil kutucukla gösterilen Drafting penceresine tıklayalım. Bu pencerenin içerisinde bulunan ve yeşil okla gösterilen AutoSnap Marker Size kısmından, Osnap marker'ı büyütüp küçültebiliriz. Aynı zamanda kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen Aperture Size kısmından Cursor'un ortasında bulunan küçük seçme kutucuğunun boyutu da büyütülüp küçültülebilir.

[Resim: Screenshot_5-11.png]

Yukarıda anlatıldığı gibi ayarlama yapıldığı zaman, OSnap Marker büyüklüğü, kırmızı kutucuğun içerisinde olduğu gibi ne kadar büyüdü, fark edebilirsiniz.

Yorumlarınızı ve sorularınız HIZLI CEVAP kısmından belirtin!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 05-06-2020, 12:07 PM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task