Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCad'deki Çizimi Catia Ortamına Aktarma?

Konu

#1
Arkadaşlar başlıktaki gibi autocad'deki ölçülü çizimleri catia'nın sketch ortamına aktarma yolu var mı acaba? Autocad'den Solidworks'e aktarıldığını gördüm çok kolay bir şekilde iş görüyor ama catia'da da en basit yolla copy-paste mantığıyla buna izin verilmedi başka türlü çizimi aktarabilme olayı varsa yardımcı olur musunuz, sevgiler..
Cevapla
#2
Basit mantığını anlatayım her zaman bunu deneyebilirsiniz.

Her iki programın çıktılarının uzantılarına bakın (Tamamen sallayarak örnek veriyorum çünkü uzantıları tam hatırlamadım.)

Autocad'in .dwg
Catia'nın ise .cat

Google amcaya .dwg to .cat yazarak bunu araştırabilirsiniz. ( İngilizce aratmak her zaman daha iyidir ama TR'si -> .dwg 'yi .cat'e nasıl çevrilir.)

Bu şekilde bulabilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task