Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

AutoCad E06D7363H hatsının Cözümü

Konu

#1
[Resim: crash.png]
E06D7363H Hatasının Belirtileri
·        "Hata E06D7363H" belirip etkin program penceresini kilitliyor.
·        Bilgisayarınız aynı programı çalıştırırken sıklıkla Hata E06D7363H ile kilitleniyor.
·        “AutoCAD Error E06D7363H” görüntülendi.
·        Windows ağır çalışıp fare veya klavye girdilerine yavaş tepki veriyor.
·        Bilgisayarınız periyodik olarak, her seferinde birkaç saniye sürecek şekilde "donuyor".

 Bu E06D7363H hata mesajları, Autodesk Inc. ile ilişkili yazılım programı çalışırken (örn. AutoCAD) program yükleme sırasında, Windows başlatma ve kapatma veya hatta Windows işletim sisteminin yüklenmesi sırasında ortaya çıkabilir. E06D7363H hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorunu cözmek için önemli dir.
AutoCAD Hatası E06D7363H Nasıl Düzeltilir ?

Lütfen size anlatacağım adımları teker teker yaparak yaparak sorunun kaynağını düzeltmelisiniz.
1-)Hata E06D7363H ile İlgili Kayıt Defteri Girdilerini Onarın
Geçersiz Hatası E06D7363H anahtarlarını kaldırmak için Windows kayıt defterini el ile düzenlemeniz, bilgisayar servis profesyoneli olmadığınız sürece önerilmez. Kayıt defterinizi hatalı düzenlemek, bilgisayarınızı işlemez hale getirebilir ve işletim sisteminize geri dönüşü olmayacak şekilde zarar verebilir. Aslında, hatalı konulan bir virgül, bilgisayarınızın baştılmasını tamamen engelleyebilir!

Risk nedeniyle, Hatası E06D7363H ile ilgili kayıt defteri sorunlarında, WinThruster [Karşıdan Yükle] (Bir Microsoft Gold Certified Partner'ı tarafından geliştirilmiştir) benzeri güvenilir bir kayıt defteri temizleme programını, tarama ve onarma için kullanmanızı şiddetle öneririz. Kayıt defteri temizleyicisi [Karşıdan Yükle] kullanmak, geçersiz kayıt defteri girdilerini, eksik dosya başvurularını (%%error_name%% hatanıza neden olan gibi) ve kayıt defterindeki bozuk bağlantıları bulma işlemini otomatikleştirir. Her tarama öncesinde otomatik olarak bir yedek oluşturulur; tüm değişiklikleri bir tıkla geri alma imkanı, sizi bilgisayar hasarına karşı korur. Tüm bunların en iyi yanı da, kayıt defteri hatalarını onarmanın [Karşıdan Yükle], sistem hızı ve performansını büyük ölçüde arttırabilmesidir.,

Uyarı: İleri seviyede bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz, Windows kayıt defterini el ile düzenlemenizi tavsiye ETMİYORUZ. Kayıt Defteri Düzenleyicisinin hatalı kullanımı, Windows'u tekrar yüklemenizi gerektirecek ciddi sorunlara yol açabilir. Kayıt Defteri Düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunların çözümlenebileceğinin garantisini veremeyiz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi kullanımının riski size aittir.

Windos kayıt defterinizi el ile onarmak isterseniz, önce kayıt defterinin Hatası E06D7363H (örn. AutoCAD) ile ilişkili olan kısmını dışarı aktarmak suretiyle yedek oluşturmanız gerekir:

1.    Başlat düğmesini tıklatın.

2.    Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!

3.    Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.

4.    Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.

5.    Evet'i Tıklatın.

6.    Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.

7.    "regedit" yazın ve ENTER tuşuna basın.
8.    Kayıt Defteri Düzenleyicisinde, yedeklemek istediğiniz Hatası E06D7363H ile ilişkili anahtarı seçin (örn. AutoCAD).


9.    Dosya menüsünden, Dışarı Aktar'ı seçin.
10.    Kaydet listesinde, AutoCAD yedek anahtarını kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.

11.    Dosya Adı kutusunda, "AutoCAD Yedeği" gibi bir yedekleme dosyası adı yazın.

12.    Verme Aralığı kutusunda, "Seçili Dal"ın seçildiğinden emin olun.

13.    Kaydet'i Tıklatın.

14.    Daha sonra dosya, .reg dosya uzantısı ile kaydedilir.
15.    Artık, AutoCAD ile ilişkili kayıt defteri girdisinin yedeğine sahipsiniz.Sisteminize zarar verme riski çok fazla olduğu için, bu makalede kayıt defterinizin el ile düzenlenmesiyle ilgili diğer adımlardan bahsedilmeyecektir. El ile kayıt defteri düzenlemeyle ilgili daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki bağlantılara bakın.
 

Aşağıdaki içerikle alakalı yapılan eylemlerin sonuçlarıyla ilgili herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır - bu görevleri tamamlama riski size aittir.

Windows XP
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Windows 7
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Windows Vista
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
 
2-)Bilgisayarınızda Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Tam Tarama Yapın

E06D7363H hatasının bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmış olmasından kaynaklanma ihtimali de vardır. Bu kötü niyetli davetsiz misafirler, Çalıştırma Hataları ile ilişkili dosyalara zarar verebilir, onları bozabilir ve hatta silebilir. Ayrıca, yaşadığınız E06D7363H hatasının kötü niyetli yazılım programının bir bileşeni olma ihtimali de vardır.

3-)Disk Temizleme (cleanmgr) ile Sisteminizdeki Gereksiz Şeyleri (Geçici Dosyalar ve Klasörler) Temizleyin

Zamanla, gündelik bilgisayar kullanımının ve internette sörfün sonucunda, bilgisayarınızda gereksiz dosyalar toplanır. Bu gereksiz dosyalar zaman zaman temizlenmezse, AutoCAD yazılımının yavaş yanıt vermesine neden olabilir ve muhtemelen dosya çakışmaları ya da aşırı yüklenmiş sabit sürücü nedeniyle E06D7363H hataları üretir. Bu geçici dosyaların Disk Temizleme ile temizlenmesi E06D7363H hatasını belki çözemez, ama bilgisayarınızın performansını büyük ölçüden hızlandırabilir.
İpucu: Her ne kadar Disk Temizleme mükemmel bir yerleşik araç olsa da, bilgisayarınızdaki geçici dosyaları tamamen temizlemeyecektir. Sıklıkla kullandığınız Microsoft Office, Firefox, Chrome, Live Messenger ve diğer yüzlerce program, Disk Temizleme ile temizlenmez (Autodesk Inc. programlarının bazıları da dahil).
Windows Disk Temizleme (cleanmgr) aracının yetersizlikleri nedeniyle, bilgisayarın tamamını temizlemek için Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) (Bir Microsoft Gold Partner tarafından geliştirilmiştir) gibi özel bir sabit sürücü temizleme / gizlilik koruması yazılımı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)'ı günde bir kez çalıştırmak (otomatik tarama özelliğini kullanarak), bilgisayarınızın daima temiz, hızlı çalışan ve geçici dosyalarla alakalı %%error_name%% hatalarından arınmış bir durumda olmasını sağlar.

Disk Temizleme (cleanmgr) (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10):

1.    Başlat düğmesini tıklatın.

2.    Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!

3.    Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.

4.    Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.

5.    Evet'i Tıklatın.

6.    Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.

7.    "cleanmgr" yazın ve ENTER tuşuna basın.

8.    Disk Temizleme, kullanılan disk alanının ne kadarının geri kazanılabileceğini hesaplamaya başlayacak.

9.    Seçim yapabileceğiniz bir dizi onay kutusunun yer aldığı Disk Temizleme iletişim kutusu belirecektir. Birçok durumda, "Geçici Dosyalar", disk alanının çoğunu kaplıyor olacaktır.
10.  Temizlemek istediğiniz kategorilerin kutularını işaretleyin ve OK'e tıklatın.


4-)Bilgisayarınızdaki Aygıt Sürücülerini Güncelleyin

E06D7363H hataları, bozuk ya da güncel olmayan aygıt sürücüleriyle ilgili olabilir. Sürücüler, birçok nedenden ötürü bir gün çalışırken diğer gün bir anda çalışmayı durdurabilir. İyi haber, Hatası E06D7363H sorunlarını sadece aygıt sürücünüzü güncelleyerek onarabilecek olmanızdır.

Sürücü güncellemelerinin zaman gerektirmesi ve karmaşık oluşu nedeniyle, işlemi Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)cLinkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)ıLinkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) kullanmanızı öneririz.
Lütfen Dikkat: Hatası E06D7363H dosyanız donanım sürücüleri sorunlarıyla ilgili olmayabilir; ancak [url=https://www.solvusoft.com/tr/driverdoc/landing/]bilgisayarınızdaki aygıt sürücülerinin güncel olmasını sağlamak PC performansınızı maksimize etmek için daima iyi bir fikirdir.
5-)En Son Sistem Değişikliklerini "Geri Almak" için Windows Sistem Geri Yüklemeyi Kullanın

Windows Sistem Geri Yükleme, Hatası E06D7363H sorunlarınızı çözmeye yardımcı olmak için bilgisayarınızla "zamanda geriye yolculuk" yapmanızı sağlar. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızın sistem dosyalarını ve programlarını, her şeyin düzgün çalıştığı bir zamana geri döndürebilir. Bu muhtemelen, E06D7363H hatalarıyla ilişkili olarak saatlerce sorun giderme derdinden kurtulmanızı sağlar.
Lütfen Dikkat:Sistem Geri Yükleme, belgelerinizi, resimlerinizi ve diğer verilerinizi etkilemez.
Sistem Geri Yükleme'yi (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10) kullanma:
1.    Başlat düğmesini tıklatın.

2.    Arama kutusuna ""Sistem Geri Yükleme" yazın ve ENTER tuşuna basın.

3.    Sonuçlarda, Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın.

4.    Yönetici parolalarını girin (istenirse).

5.    Geri yükleme noktasını seçmek için, Sihirbaz'daki adımları takip edin.

6.    Bilgisayarınızı geri yükleyin.


6-)Hatası E06D7363H ile alakalı AutoCAD Programını Kaldırın ve Tekrar Yükleyin

Windows 7 ve Windows Vista için talimatlar:

1.    Başlat butonuna tıklayarak Programlar ve Özellikler'i açın.
2.    Sağ kenar menüsünden Denetim Masası'natıklayın.
3.    Programlara tıklayın.
4.    Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
5.    AutoCAD'ı İsim sütunu altına yerleştirin.
6.    AutoCAD girdisine tıklayın.
7.    Üst menü şeridindeki Kaldır butonuna tıklayın.
8.    AutoCAD programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.

Windows XP için talimatlar:

1.    Başlat butonuna tıklayarak Programlar ve Özellikler'i açın.
2.    Denetim Masası'na tıklayın.
3.    Programları Ekle veya Kaldır'a tıklayın.
4.    AutoCAD'ı Güncel Kurulu Programlar listesi altına yerleştirin.
5.    AutoCAD girdisine tıklayın.
6.    Sağ kenardaki Kaldır butonuna tıklayın.
7.    AutoCAD programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.

Windows 8 için talimatlar:

1.    Başlat Menüsü resmini oluşturmak için imleci ekranın sol alt kısmında gezdirin.
2.    Başlat İçerik Menüsü'nü açmak için Sağ Tıklayın.
3.    Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
4.    AutoCAD'ı İsim sütunu altına yerleştirin.
5.    AutoCAD girdisine tıklayın.
6.    Üst menü şeridindeki Kaldır/Değiştir'e tıklayın.
7.    AutoCAD programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.

Hatası E06D7363H ile ilişkili programınızı (örn. AutoCAD) başarıyla kaldırdıktan sonra, Autodesk Inc. talimatlarına göre programı tekrar yükleyin.

İpucu: E06D7363H hatanızın belirli bir Autodesk Inc. programıyla ilişkili olduğu konusunda pozitifseniz, Hatası E06D7363H ile ilişkili programı kaldırıp tekrar yüklemek büyük ihtimalle sorununuzun çözümüdür.

7-) Windows Sistem Dosyası Denetleyicisini Çalıştır ("sfc /scannow")

Sistem Dosyası Denetleyicisi, Windows sistem dosyalarındaki (Hatası E06D7363H ile ilişkili olanlar da dahil) bozuklukları aramanızı ve geri yüklemenizi sağlayan, Windows'ta bulunan kullanışlı bir araçtır.

Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırmak (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10):

1.    Başlat düğmesini tıklatın.

2.    Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!

3.    Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.

4.    Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.

5.    Evet'i Tıklatın.

6.    Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.

7.    "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.

8.    Sistem Dosyası Denetleyicisi, Hatası E06D7363H ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
9.    Ekrandaki komutları takip edin.

8-): Kullanılabilir Windows Güncellemelerinin Tümünü Yükle

Microsoft, devamlı olarak Hatası E06D7363H ile ilişkili olabilecek Windows sistem dosyalarını güncelliyor ve iyileştiriyor. Bazen, Çalıştırma Hataları sorunlarının çözümü, sadece Windows'u son hizmet paketiyle ya da Microsoft'un devamlı yayınladığı diğer yamalarla güncellemek kadar basittir.

Windows Updates'i (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10):

1.    Başlat düğmesini tıklatın.

2.    Arama kutusuna "güncelleme" yazın ve ENTER tuşuna basın.

3.    Windows Update iletişim kutusu belirecektir.
4.    Güncellemeler mevcutsa, Güncelleştirmeleri Yükle düğmesini tıklatın.
Bunların hepsini denedik ve hala cözüme kavuşamadık diyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesablamız.

Twitter Adresimiz: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

instagram Adresimiz: @makineturk

Mail Adreslerimiz ; iletisim@makineturk.net & uyarkaldir@makineturk.net
Discord Sunucumuz ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 06-04-2019, 05:11 AM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task