Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

BANA YARDIM EDEBİLECEK VARMI????

Konu

Lightbulb #1
ARKADAŞLAR MAKİNE ELEMANLARI İLE İLGİLİ BİR SORUM VAR
 6ton kütleli bir bent kapağı, 2.5 Nm'LİK normal bir basınca maruz kalır. Kapının üst kısmına sabitlenmiş vidalı bir burç ile etkileşime giren dikey bir vida ile yükseltilir. Vida, maksimum 600dev/dak hızında çalışan bir 37kW motor tarafından döndürülür, motor mili dişlisi üzerindeki bir konik dişli, dikey vidaya anahtarlanmış 80 dişlik bir konik tekerlek ile döndürülür. Vida 125mm ortalama çapa ve 25mm pitch e sahiptir. Somundaki vida için sürtünme katsayısı 0.08'dir ve kapı ile kılavuzları arasında 0.10'dur. Yukarıda belirtilenlere ek olarak sürtünme kayıpları, mevcut toplam gücün yüzde 15'ini oluşturuyorsa, konik dişli için maksimum diş sayısını belirleyiniz.
#2
Bu yardım değil. Siz bir soruyu bize çözdürmeye çalışıyorsunuz. Forum Kuralları 29. Maddesine bakabilirsiniz.
(Konu Kilit)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task