Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Basamaklı Polimerizasyon Nedir?

Konu

#1
Polimerizasyon prosesleri plastik üretim sanayinde ve plastik sektöründe bolca yararlanılan bir proses çeşididir. Peki bir polimerleşme prosesi çeşidi olan basamaklı polimerizasyon nedir? Basamaklı polimerizasyon nerelerde kullanılır? Basamaklı polimerizasyon nedir?

Basamaklı polimerizasyon yönteminde çoğu kez -OH, -OOOH, -NH 2 gibi bifonksiyonel gruplar bulunduran çıkış
maddeleri kullanılır. Örneğin; bir diamin olan hekzametilen diamin ile bir diasit olan adipik asitin kondensasyon tepkimesinden poli(hekzametilen adipamit)(poliamit) 

elde edilir. Uygun fonksiyonel gruplar ta şıyan maddelerin kondensasyonu sırasında H2O, HCI gibi küçük bir molekül ayrılır. 

N H2N-(CH2)6-NH2 + n HO-C-(CH2)4-C-OH

O O adipik asit

Basamaklı polimerizasyon yöntemi ile elde edilen polimerlere kondensasyon polimerleri denir ve kondensasyon polimerleri yinelenen birim içinde yer alan karekteristik bağların türüne göre poliesterler, poliamitler, poliüretanlar, poliasetaller gibi bazı temel gruplara ayrılırlar.

HN-(CH2)6-NH-O-C-(CH2)4-C — OH + (2n-1) H2O
O O _ n poli(hekzametilen adipat)

Basamaklı polimerizasyon proses en basit tabiriyle budur.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task