Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Bazı Plastik Oyuncaklar Sağlığa Zarar Verebiliyor

Konu

#1
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şubesi tarafından ?Oyuncaklar ve Oyuncak Güvenliği' konulu eğitimde, bazı oyuncakların sağlığa zarar verebileceği vurgulandı. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda verilen eğitimde, halen yürütülen 'Oyuncakların Piyasa Gözetimi Denetimi' çerçevesinde bilgi verildi. Nilüfer Toplum Sağlığı'nda görevli Çevre Sağlığı Teknisyeni Osman Nahit Ceviz tarafından yapılan eğitimde, Bursa'daki toplum sağlığı merkezlerinde oyuncak denetimlerinde fiilen görev alan ve denetim yapan personele 'Oyuncaklar ve Oyuncak Güvenliği' uygulamalı olarak anlatıldı.
[Resim: QPgAZv.gif]


Plastik oyuncakların yapısı hakkında verilen genel bilgilerden sonra hazırlanan sunuma geçildi. Osman Nahit Ceviz, plastik oyuncakların polimerlerin işlenmesiyle üretildiği, polimerlerin işlenmesi esnasında; mukavemet artırıcılar, proses yardımcıları, stabilizanlar (ısı, ışık) dış ve iç kaydırıcılar, plastikleştiriciler, antioksidan malzemeler kullanıldığını söyledi.
Oyuncaklarda dolgu maddeleri ve boyar maddeler kullanıldığını, kullanılan bu maddelerin bir kısmının, sağlığa aykırı maddeler içerebildiğine dikkat çeken Ceviz, ?Plastikleştirici olarak kullanılan ftalatlar, ısı stabilizanı olarak kullanılan kurşun bileşikleri bunlardan bazılarıdır. Polimerleşmeden sonra ortamda monomer kalıntısı kalması da sağlık açısından problem yaratabileceği, kokan ve boyası bulaşan oyuncaklardan çocukların uzak tutulması sağlık açısından önemli.? dedi.
Son Düzenleme: 06-04-2019, 09:21 AM, Düzenleyen: mervetufan04.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task