Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Bilgisayarım Programları Kaldırır mı?

Konu

#1
Merhaba Arkadaşlar;

Öncelikle konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum. Eğer yanlış yerde açtıysam kusura bakmayın.

Bilgisayarın özellikleri görsellerde mevcuttur. Ansys, Nx ve MatLab kurmak istiyorum fakat bilgisayar özelliklerinin önerilen sistem gereksinimleri altında olduğunu görüyorum. SolidWorks 2018 içinde öyleydi ama arkadaş gel yükleyelim bu bilgisayar kaldırır dedi ve sorun çıkmadı şimdiye kadar. Bu programları daha önce kullanmadığı için yorum da yapamıyor. Ben de pek anlamıyorum. Sizce dediğim programları kaldırır mı?

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Cevapla
#2
Her programın güncel sürümlerini kaldırmayabilir. Bu sebeple eski sürümlerinin kendi sitesinde min sistem özelliklere var. Bu bilgilere bakarak indirmeniz gereken sürümleri bulabilirsiniz.

Not ; Bizim meslekte bir bilgisayarın programı açıyor olması bilgisayarın kaldırdığı anlamına gelmez. Örneğin ANSYS açar lakin atmış aldığınız mesh'ler veya genel olarak render diyelim. Bu render süresi o kadar uzun sürebilir ki aklınız şaşabilir. Ama üst düzey çizim ve çalışmalar yapmıyorsanız zaten pek sıkıntı çıkmaz. Matlab zaten büyük bir şey değil, Solid kaldırıyorsa, NX ve autocad de rahat çalışacaktır. Ama Ansys render süresini sıkıntıya girebilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task