Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Bir Boyutlu Zamana Bağlı Isı İletimi

Konu

#1
Bir boyutlu zamana bağlı ısı iletimi nedir? Bir boyutlu zamana bağlı ısı iletimi nasıl hesaplanır? Bir boyutlu zamana bağlı ısı iletimi örnekleri. Bir boyutlu zamana bağlı ısı iletimi hesapları örnek. Bir boyutlu zamana bağlı ısı iletimi formülü.

Sistem içindeki sıcaklık gradyanlarının ihmal edilmesi zamana bağlı sorunların çözümünde büyük kolaylık sağlar. Zamana bağlı ısı geçişi sorunları genelde sistemin sınır şartları değiştiğinde ortaya çıkar. Zamana bağlı ısı sorunlarıni çözmek için kullanılabilecek en ideal ve en basit yöntem termal kapasitans metodudur. Termal kapasitans metodu; zamana bağlı şekilde sıcaklığı değişen sistemlerin içindeki sıcaklık dağılımının üniform olduğunu kabul ederek, sistem içindeki sıcaklık gradyanlarını göz ardı eder. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

İzoterm Eğrisi Ve Gradyan Eğrisi Nedir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da