Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Boyutsal Tolerans Nedir?

Konu

#1
Boyutsal Tolerans nedir? Boyutsal Tolerans ne işe yarar? Boyutsal Tolerans neyi gösterir? Boyutsal Tolerans nasıl gösterilir?

Birbirine geçirilen iki makine parçası yapacağı fonksiyon dikkate alınarak boşluklu veya sıkı olarak geçirilir. Makine elemanIarının fonksiyonuna ( dolayısı ile geçmesine) engel olmayacak şekilde belli bir ölçü aralığında işlenmeleri gerekiyor. Bir seri üretimde elemanın ölçülerinin her seferinde diğerleriyle % 100 aynı olmasını sağlamaya çalışmak lüzumsuz ve pahalı bir işlemdir. Bir elemanın fonksiyonuna etki etmeyen en büyük ve en küçük boyutlan arasındaki farka boyut toleransı adı verilir. Örneğin üst sının 35,025 mm, alt sınır 34,985 mm olan bir milin toleransı: T =33,025-32,995 =0,30 mm olur.

Benzer Konular:


Teknik resim


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task