Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

bu soruyu çözemedim yardımcı olabilecek varmı

Konu

#1
Bir soğuk hava deposunun soğutma sisteminde hava soğutmalı kondenser ve hava soğutuculu evaporatör kullanılmaktadır. Kondenserin ısı attığı dış ortamın sıcaklığı (şehrin yaz dizayn sıcaklığı) 40 oC ve evaporatörün soğuttuğu deponun sıcaklığı 0 oC dir. Sistemde 5 oC aşırı soğutma ve 15 oC aşırı kızdırma yapılacaktır. Soğutma kapasitesi 20 kW’tır. Soğutucu akışkan olarak R404A kullanılacaktır.

a) Eurovent’ı esas alarak evaporatör sıcaklığını belirleyin. 
b) Kondenser sıcaklığını belirleyin.  
c) Çevrimin P-h ve T-s diyagramlarını çizin. 
d) Sistemde dolaşması gereken soğutucu akışkanın kütlesel debisini belirleyin. 
e) Kompresörün tüm verimleri %100 olsaydı ne kadar güç tüketirdi? 
f) Kompresörün izentropik verimi %80, mekanik verimi %90 ve elektrik motorunun verimi %97 ise kompresörün gerçekte tükettiği gücü bulun. 
g) Kondenser kapasitesini bulun.
h) Sistemin soğutma performans katsayısını (COPSM) hesaplayın
i) Bu çevrim tersinir Carnot soğutma çevrimine göre çalışsaydı COPSM ne olurdu? 
j) Sistemin ikinci kanun verimini bulun. k) Sistemin ısıtma performans katsayısını (COPIP) hesaplayın
Cevapla
#2
arkadaşlar ilgilenmeyi bırakabilirsiniz. Arkadaş balık tutmayı öğrenmek istemiyor balık istiyor. Karşısında salak insanlar yok her biri google'de her dilde bulunmaktadır. Bir de üşenmeden bunları derleyip size pdf veya word dosyası olarak atacağız. İsterseniz isim ,okul .vb bilgileri de verin de kapak tasarımı da yapalım.

DİĞER ARKADAŞLARDA ARKADAŞA YARDIMCI OLMAZSA ŞAHSIM ADINA SEVİNİRİM. (Lakin yine de kişisel bir şey isteyen yardımcı olabilir.)

Forum kurallarının 28. maddesine bakınız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Soru & Cevap sisteminin kuralına bakanız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task