Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Catia Analysis

1
444

Konu

#1
Catia Analysis'de mil üzerinde x yönünde hareket eden 3 trapez somun ve onlara bağlı bir mil arabam var. Üzerine kuvvet uyguladığımda mil arabası x ekseni etrafında dönüyor bunu nasıl engelleyebilirim ? User-defined Restraint kullandığımda "rotation constraints were not taken into account as mesh part is 3d" hatası alıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.
Cevapla
#2
(06-20-2020, 04:51 PM)syln Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Catia Analysis'de mil üzerinde x yönünde hareket eden 3 trapez somun ve onlara bağlı bir mil arabam var. Üzerine kuvvet uyguladığımda mil arabası x ekseni etrafında dönüyor bunu nasıl engelleyebilirim ? User-defined Restraint kullandığımda "rotation constraints were not taken into account as mesh part is 3d" hatası alıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.

Bir montajı analiz etmeye çalışıyorsanız, bu parçanın doğru konumlandırıldığından emin olmalısınız. Ana parça sabitlenmeli ve tüm bağlantılar doğru şekilde kısıtlanmalıdır. Cıvatalı veya kaynaklı bağlantılara sahipse, doğru tespit parçaları eklenmelidir. Malzeme özellikleri, akma gerilimi de dahil olmak üzere parçalara eklenmelidir. Parça aynı malzemelerden ve ilgi çekici olmayan eklemlerden yapılmışsa, tüm elemanları tek bir modele kopyalayabilir ve tek bir parça olarak analiz edebilirsiniz. (alıntılı)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task