Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

CNC Makinelerde F Kodu Ne İşe Yarar?

Konu

#1
CNC makinelerde F kodu ne işe yarar? CNC makinelerde F kodu nedir? CNC makinelerde F kodu nerede kullanılır? CNC makinelerde F kodu kullanımı nasıldır?

Dakikada veya devirde kesicinin alması gerekli olan talaş miktarıdır. Doğrusal ve dairesel hareket (interpolasyon) komutlarından (G01, G02 ve G03) sonra ilerleme komutu kesinlikle belirtilmelidir. (G00) Hızlı ilerleme komutunda F ilerleme değeri verilmez.

İlerleme hızının birimi aşağıda belirtilen gibidir: A) (G98) mm/dak: Dakikada aldığı milimetre cinsinden ilerleme değeridir. B) (G99) mm/dv : Bir devirde aldığı milimetre cinsinden ilerleme değeridir.

Örnek: G98 F100 (dakikada 100 mm ilerler) G99 F0.3 (bir devirde 0.3 mm ilerler)

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

CNC Takım Tezgahında T Kodları


CNC Makinelerde G Kodlarıyla Kesici Hareketleri


CNC Makineler İçin Bazı Teknolojik Bilgiler
Son Düzenleme: 02-02-2020, 10:59 AM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task