Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

CNC Makinelerde G03 Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Cnc makinelerde g03 kodu ne işe yarar? Cnc makinelerde g03 kodu nasıl kodlanır? Cnc makinelerde g03 kodu ne anlama gelir? Cnc makinelerde g03 kodunun fonksiyonu nedir? Cnc makinelerde g03 kodu nasıl kullanılır? 

G03- Kodu ( Saat İbresi Tersi Yönünde Eğrisel Hareket) 

Parça üstündeki radyusların ve fatura dibi kavislerinin tornalanmasında kullanılır. 

[Resim: Screenshot_10-2.png]

G03 X... Z... I... K... F... X:Ulaşılmak istenilen X koordinatı (hedeflenen çap) Z:Ulaşılmak istenilen Z koordinatı (hedeflenen boy) I:Yay başlangıcından yay merkezine X ekseninde artışlı (eklemeli) uzaklık K:Yay başlangıcından yay merkezine Z ekseninde artışlı (eklemeli) uzaklık F:Kesici ilerlemesi 

Saat İbresi Tersi Yönünde Eğrisel Hareket G03 X... Z... R... F... X:Ulaşılmak istenilen X koordinatı (hedeflenen çap) Z:Ulaşılmak istenilen Z koordinatı (hedeflenen boy) R:Yayınölçüsü F:Kesici ilerlemesi 


NOT: Siemens kontrollü tezgahlarda dairesel hareketler I ve K biçiminde verilir. Fanuc kontrollü tezgahlarda fark etmez. 

Örnek: Fanuc G03 X40 Z-30 R10 F1.5; Siemens G03 X40 Z-30 I0 K-10 F1.5:


Benzer Konular:

CNC Makinelerde G02 Kodu Nedir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

CNC Makinelerde G50 Kodu

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da