Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Duyuru: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyen ziyaretçilere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır. Yakın zamanda sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

CNC Tezgahları Bileşenleri Ve Kontrol Paneli

Konu

#1
Hepimizin bildiği üzere CNC makineler çok çeşitli uygulamalrla kariımıza çıkmatadırlar. Yüksek kalitede, yüksek yüzey kalitesinde üretimler ortaya çıkarabilmek için CNC makinelerin sanayideki kullanımı çok yaygındır. CNC makineler sadace üretimde değil çok çeşitli sanayi proseslerinde de kullanılmaktadır. Bu açıdan baktığımız zaman CNC makineler bizm alanımıza üretim yapan makienelr açısından inceliyoruz. Peki CNC makinelerin kısımları nelerdir? CNC makinelerde ne türlü bileşenler vardır? CNC tezgahlarda kontrol paneli nedir?

Kontrol paneli Kontrol paneli tezgahın proğram ve manuel (elle) kullanılmasını bir başka ifadeyle kumanda edilmesini sağlamakta olan kısımdır. Tezgah kontrol elemanlarını içeren kumanda paneli üç ana bölümden oluşur. 

Cnc kontrol panelli çeşitleri : 

-Fanuc kontrol paneli 

-siemens 

-mazatrol 

- heidenhain 

-diğerleri

1) Kontrol plakası 

2) LCD operatör paneli 

a) Ekran 
b) Alfabetik tuş takımı
c) Ekran tuşları Yatay soft key tuşları Dikey soft key tuşları 
 

3) Makine kontrol paneli 

Cnc tezgahı kısımları 

- hareket iletim elemanları (vidalı miller- servo motorlar) 
- kayıt ve kızakları 
- fener mili ve punta 
- tezgah gövdesi
- kontrol paneli 

CNC makineler olmasa herhalde hayatımızdaki bir çok aracın ve donanımın üretimleri mümkün olmayacağından, medeniyetimiz için büyük bir açıklık olacaktı. CNC tezgahlar ve üretim organları sayesinde hayatımızda yüksek kalitede ürünler çok ucuz fiyatta yerlerini alıyor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da