Skip to main content

MT Forum MT.

Beta

MT - MakineTürk Forum'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! MakineTürk'e Hoşgeldin; size yardımcı olabilmek için buradayız. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Üye olarak her türlü konuda yardım isteyebilir veya yardım edebilirsin..

(Üye olmamış veya giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Arkadaşlar MakineTürk olarak hedeflediğimiz alanda ilerlemek için yayın hayatına başladık. Hep birlikte her gün üzerine koya koya ilerleyeceğimiz bu platformda '' makine '' odaklı ne varsa konu edinecek, sorunları çözecek ve birlikte tam gaz ilerleyemeye devam edeceğiz. Sizlerde diğerlerine yardım etmeyi unutmayın.
Arkadaşlar içtenlikle sizlere şunları söylemeliyiz; Şuan için herhangi bir sponsorumuz veya aktif reklamlarımız bulunmamaktadır. Başlarda içerikler az gibi gelebilir, lakin biz her gün sizleri bilgilendirmek adına içerik girmeye devam ediyoruz. Sizlerde istatistiklere bakmaksızın herhangi bir alanda sorularınızı sorabilir,projelerinizi paylaşabilir veya insanları bilgilendirebilirsiniz.

Dıştan yanmalı motorlar

01-14-2019, 08:21 PM
#1
Çevrimdışı
Bu tür motorlarda yakıtın yanması motor hacminin dışında gerçekleşiyor, Örneğin bir stirling motorunda yakıt yanıyor ve pistonun içindeki havayı ısıttığı için içerideki hava genişler ve bu da haznenin içindeki pistonu iter. Bu da mekanik bir iş üretmiş olur.
appetite7548
01-15-2019, 12:03 PM
#2
Çevrimdışı
Yani ama güçlendirilebilir. Dıştan yanması bile biraz problem değil mi ?
Kenan
01-15-2019, 12:16 PM
#3
Çevrimdışı
(01-15-2019, 12:03 PM)Kenan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani ama güçlendirilebilir. Dıştan yanması bile biraz problem değil mi ?

Kullanım alanları farklı oluyor
AhmetGen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task