Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Dökümde Maçalar

Konu

#1
Dökümde maça nedir? Dökümde maça neden kullanılır? Dökümde maça nasıl üretilir? Dökümde maça malzemeleri nelerdir? Dökümde maça ne amaçlar kullanılır? Dökümde maçaların avantajları nelerdir? Dökümde maça'ların dezavantajları nelerdir? 

Maçalarda aranılan özellikler şunlardır;

- Pişirmeden önce ve pişirme sırasında şekillerini koruyabilmelidirler.- Sıvı metal basıncına dayanabilmelidir.- Döküm sırasında meydana gelen gazların kolay uzaklaşmasını sağlamak amacıyla yüksek gaz geçirgenliğine sahip olmalıdır- Yüksek sıcaklığa dayanabilmesi- Metalin katılaşması sırasında çekmeye karşı esneklik- Az gaz çıkışı olmalı


-  Dökülen malzemede sıcak yırtılma veya çatlamaya sebebiyet vermeden dökümden sonra kolayca dağılabilmesiBenzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)


Dökümde Model Malzemeleri Neye Göre Seçilir?Dökümde Model Çeşitleri
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task