Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Elektrik İletim Elemanları: Elektrik Direkleri

Konu

#1
Elektrik direği nedir? Elektrik direkleri nasıl üretilir? Elektrik direklerinin amaçları nelerdir? Elektrik direklerinin malzemesi nedir? Elektrik direklerinin türleri nelerdir? Elektrik direklerinin konstrüksiyonu nasıl yapılır? Elektrik direkleri nerede üretilir?

- Direklere gelen düşey yükler; iletken ağırlığı, direğin kendi ağırlığı, izolatör ağırlığı, buz yükü ve montör ağırlığıdır. Direklere gelen yatay yüklerise; iletkenleri çekme(germe)kuvveti,direğe ve iletkenlere etki eden rüzgar kuvvetidir. Direk, bütün bu kuvvetleri karşılayacak tepe kuvvetine sahip olmalıdır. Bu konu, direkler bölümünde geniş olarak ele alınacaktır.

Direkler, hatların taşınmasını ve izolasyonunu sağlamakta olan temel elemanlardır. Ağaç, beton ve demirden yapılırlar. Ağaç ve beton direkler AG ve OG hatlarında; demir direkler ise tüm hatlarda kullanılır. Özellikle ÇYG ’lerde yalnızca demir direkler kullanılır. YG ve ÇYG direkleri civatalı olarak yerinde monte edilir, diğer direkler ise kaynaklı olarak yapılırlar. Ayrıca müşterek direk, transformatör direği, aydınlatma direği gibi çeşitli amaçlara uygun tiplerde yapılırlar. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task