Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Elektrik Şebekelerinde Ara Tutucu(Spacer) Nedir?

Konu

#1
Elektrik şebekelerinde ara tutucu nedir? Elektrik şebekelerinde ara tutucu nasıl üretilir? Elektrik şebekelerinde ara tutucu ne işe yarar? Elektrik şebekelerinde ara tutucu hangi malzemeden yapılır? Elektrik şebekelerinde ara tutucu yani spacer nedir? Elektrik şebekelerinde spacer ne işe yarar? Elektrik şebekelerinde spacer nasıl üretilir?

Demet iletkenlerde, iletkenler birbirlerine Ara Tutucu (Spacer) ile bağlanır. Demet iletkenlerdeki Ara Tutucular, hem faz iletkenlerinin hat boyunca birbirine olan mesafelerinin korunmasını sağlar ve hem de hatlarda oluşan titreşimler önemli derecede engeller. 

[Resim: Screenshot_1-7.png]

Titreşim oranı demetin şekline, Ara Tutucuların sayısına ve birbirine olan uzaklığa bağlıdır.İletken sayısına göre 2'li 3'lü 4'lü 5'li ve6 ‘lı olabilir. 

Benzer Konular:

Elektrik Şebekelerinde Damper


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task