Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Elektrik Şebekelerinde Toprak Teli Nedir?

Konu

#1
Elektrik şebekelerinde toprak teli nedir? Elektrik şebekelerinde toprak teli nasıl üretilir? Elektrik şebekelerinde toprak teli ne işe yarar? Elektrik şebekelerinde toprak teli hangi malzemeden üretilir? Elektrik şebekelerinde toprak telinin amacı nedir? 

[Resim: Screenshot_2-4.png]

YG ve ÇYG ’li hatlarda, yıldırımın faz hatlarına direk olarak düşmesini ve faz hatlarında yıldırım aşırı gerilimlerini oluşmasını önlemek hedefiyle tesis edilirler. Koruma hatları, iletim hattı boyunca direğin en üst kısmında devam eder ve hattın iki ucunda şalt sahalarının üstünde de çekilerek,şalt sahası topraklamasına irtibatlandırılır.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

TEİAŞ'ın Bünyesindeki Elektrik Şebekelerinin Kapasiteleri

Çok Yüksek Gerilim Şebekeleri


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task