Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Enerji Makineleri ve İş Makinesi Nedir?

Konu

#1
Enerji makinesi nedir? Enerji makinesi ne işe yarar? Enerji makinelerinin artıları nelerdir? Enerji makineleri nasıl çalışırlar? Enerji makinelerinin çalışma prensibi nasıldır? Enerji makinesinin amacı nedir? Enerji makinesinin çalışma prensibi nedir? İş makinesi nedir? İş makinesi ne işe yarar? İş makinelerinin artıları nelerdir? İş makineleri nasıl çalışırlar? İş makinelerinin çalışma prensibi nasıldır? İş makinesinin amacı nedir? İş makinesinin çalışma prensibi nedir? 

İş Makineleri: Enerji makinesinin vermiş olduğu enerjiyle çalışarak ihtiyaç duyulan çeşitli işlemleri yapan makinelerdir. 

İş tezgâhları, parçalara istenen biçimi vermeye yarar. Örnek, şahmerdan, makineli çekiçler, eksantrik presler, torna tezgahları, frezeler, maktap tezgahları, planyalar, zımpara taşları, testere tezgahları, abkant presler, silindir ve boru bükme makinaları gibi. İş makinaları; günümüz sanayisinde kullanılan ve yaşamamıza büyük kolaylık sağlamakta olan tüm makinelerdir. Vantilatörler, kapalı ve sıcak yerlerde hava akımı oluşturarak serinlik elde etmek için kullanılan makinelerdir. Aspiratörler, İçerideki kirli havayı bacalar yardımıyla dışarı vermede kullanılan makinelerdir. Kaldırma ve taşıma araçları, asansörler, vinçler, krikolar, palangalar, çıkrıklar ve her çeşit kaldırma ve taşıma işlerinde kullanılan araçlardır. Pompalar; diğer adı tulumba olan bu makineler su, yağ, benzin ve mazot gibi sıvı akışkanların biyerden başka bir yere aktarılmasında kullanılan makinelerdir. Kompresörler; emdiği havayı kademeli olarak sıkıştırarak, basınca dayanıklı çelikten yapılmış depolara depo eder. Boyama sanayisinde, taş ve kaya kırma makinalarınde, otomobil fren sistemlerinde, hava ile çalışmakta olan otomatik kapılarda ve benzeri yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Enerji Makineleri: Odun, kömür, doğalgaz, benzin ve benzeri yanıcı maddelerdeki ısı enerjisini diğer enerji türlerine dönüştüren veya hava, su akımı ile su düşüşü gibi doğal kaynaklardaki enerjiyi, endüstride kullanılabilir duruma getiren makineler, enerji makinalarıdir. 

Bunlar: Su motorları, su çarkları ve su türbinleridir. Isı motorları, benzin, dizel, LPG ile çalışmakta olan ve atom çekirdeğinin parçalanmasıyla elde edilen nükleer enerji ve ayrıca güneş enerjisi ile çalışmakta olan makinelerdir.  Hava motorları, rüzgarın etkisi ile dönerek elektrit üreten düzeneklerdir. Elektrik makinaları, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çeviren elektrik motoru ile çalışmakta olan makinelerdir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Model Malzemelerinde Renk Kodları


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task