Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Enterkonnekte Elektrik Şebekesi Nedir?

Konu

#1
Hepimizin bildiği üzere elektrik şebekeleri elektrik santrallerinde üretilen elektriği evlerimize getirme işini yapan sistemlerdir. Bu elektirk dağıtım ve iletim şebekelerinden bir tanesi olan da enterkonnekte elektrik şebekesidir. Enterkonekte elektrik şebekesi nedir? Enterkonekte elektrik şebekesi'nin artıları nelerdir? Avantajları nelerdir? Enterkonekte elektrik şebekesi'nin dejavantajı nedir? 

- Kısa devre akımlarının yüksek oluşu ve sistemin kararlılığı

- Bu tip şebekelerde, o bölgedeki bütün elektrik üretim ve tüketim araçlarıbüyükküçükayrımıyapılmaksızınsistemedahiledilmektedir. 

- Taşımada, iletimde, nakilde kârlılık ve güvenilirliğin artırılması hedefiyle, özellikle önemli miktarlardaki enerji alışverişi için iki ya da daha fazla sistem veya şebeke arasında bölgeler arası ya da uluslar arası bağlantı olanağı sağlamakta olan elektriksel sistemdir. 


[Resim: ent.png]

- Enterkonnekte şebekenin kesintisiz elektrik sağlayabilme, yüksek verim,ekonomik olması gibi avantajları vardır. Genellikle birbirinden uzak mesafelerde olan, elektrik üretim santralleriyle tüketim merkezleri arasındaki iletim, enterkonnekte şebekelerle sağlanır. Üretim santrallerin bir iletim tesisine, burdan da diğer tesislere bağlanarak birlikte çalışmalarına enterkonnekte çalışma, bu şebekeye de enterkonnekte şebeke denir. Enterkonnekte sistemde bir arıza meydana geldiğinde yalnızca arızalı bölüm devre dışı bırakılarak enerji alış-verişinin sürekliliği sağlanır. Diğer bir ifade ile, bir bölgenin veya bir ülkenin elektrik enerjisi talebini aralıksız bir şekilde karşılamak üzere o ülkenin bütün elektrik santralleri, trafo merkezleri ve tüketicileri arasında kurulan sisteme enterkonnekte sistem adı verilir. 

Benzer Konular: 

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da