Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Forum - Gizli İçerik Güncellemesi ( Nasıl Kullanılır)

Konu

#1
Gizli İçerik Güncellemesi Nedir ?

Forumda üye olsanız dahi bazı kısıtlamalar olabilir. Bu kısıtlamalardan birisi forum içerik gizleme sistemidir. Bu sistem  bir konuyu doğrudan okumayı,görmeyi ve tıklamayı kapatır. İçeriği görebilmek için konuya yorum yapma zorunluluğu getirir. İçeriğe yorum yapabilmek için de üye olmak zorunludur.  Yani buradaki hedefimiz de şudur ; 
 
Arkadaşlar forumda içerisinde paylaşılan linkler artık sadece üyeler tarafından görülmektedir. Tüm konularımızda link yoktur yani link olan konular için üye zorunluğu getirmemizin sebebi şuydu ;  İnsanlar paylaşmayı, takdir etmeye alışsınlar. İlk etapta herkes her konuyu, her içeriği görüyordu. Daha sonra linkleri kapattık ve günlük üye artışımız hızlandı. Yani insanları biraz da olsa teşvik etmek ve desteklemek gerekiyor. Bu durumda insanlara çok önemli konularda yardımcı oluyoruz. Bu durumda sizler de olabilirsiniz.  Yardımcı olunan bu konularda insanlar bir teşekkür etmeyi veya geri bildirim de bulunmayı unutuyorlar. Bu sayede konuya yorum yaparak geri bildirimde bulunmalarını zorunlu kılabilirsiniz.

Gizli İçeriği Açmak İçin Yorum Olarak Ne Yapılmalı ?

Burada herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Üye konuya sadece " Teşekkürler " bile yazarak bu sınırı kaldırabilir ve içeriğe ulaşabilir.

Gizli İçerik Nasıl Kullanılır ? 

Gizli içerik isterseniz konuyu tamamen kapatır, isterseniz de kısmı olarak kapatır. Belirlenen kodlar arasına koyduğunuz şey otomatik olarak gizli içerik sayılır. İçeriği görebilmek için yorum yapmak gereklidir. Bunun kullanımını herkese açtık. Konu açan arkadaşlar da içeriği veya bir kısmını kapatabilir. Bu şekilde beklediği geri dönüşleri alabilirler.

Kullanımı ise budur ;

PHP Kod:
[gizli] [/gizli
Kod:
Bu kodların arasına ne koyarsanız o kapatılır. Dediğimiz gibi dilerseniz tamamen konun başına [gizli]  ve sonuna [/gizli] koyarak konuyu kapatabilirsiniz.
Kapatınca ne olur ? 

Bu kodlar arasına koyduğunu tüm içerikler şu şekilde görünür.

[Resim: gizli-icerik.png]

(Bu işlevsiz görseldir. Yani kodları koyduğunuzda gelecek görselin önizlemesidir.)


Örnek ; (aşağıda göreceğiniz görsel değil,yukarıda sadece görsel değildir belirtilen kodla yapılmıştır ve yorum yaptığınızda değişecektir.)

Örneğin Kodu ; 
Kod:
[gizli] Bu sistem bu şekilde kullanılmaktadır. Bu alana istediğinizi yazabilirsiniz. Yine hatırlatma yapalım ki iyice anlaşılsın. Bu isterseniz tüm konuyu isterseniz konunun bir kısmını kapatabilir.[/gizli]
Asıl ÖRNEK
Hide Post

(Örneğin bu konuya yorum yaptığınızda görsel kalkacak ve içerisinde koyduğunuz içerik ortaya çıkacaktır.)
Son Düzenleme: 02-04-2020, 09:10 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da