Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Forumda Uymanız Gereken Forum Kuralları

Konu

#1
[Resim: makineturk-logo.png]

Arkadaşlar insanların bolca bulunduğu bir alanda  sorunlar çıkmaması adına ve sitemizin ilerlemesi konusunda bazı kurallar getirmek zorundayız. 


Başlamadan önce  ; 

- Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

- Makinetürk Takımı, bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.


- Üye olurken kabul ettiğiniz kurallar üzerine biraz eklemek yapmak istiyoruz ( Üye olurken ki kuralları gör -> Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) ) [Üye iseniz üyelik sayfasını göremeyebilirsiniz. Gizli sekmeyi veya çıkış yaparak görebilirsiniz.]

1- Forumda yazılan mesajlardan mesaj sahibi forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5- Yorum amacı taşımayan salt siyasi ve propaganda amaçlı tüm mesajlar kesinlikle yasaktır.

6- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

7- Forumdaki mesajların tümünün büyük harflerle yazılması yasaktır.

8- Forum içerisinde her türlü reklam faaliyeti içeren konu-mesaj yasaktır.

9- Konu ve mesajlarda sayfa yapısını bozacak, sayfanın açılışını yavaşlatacak sayıda resim kullanımı yasaktır. Aynı yasak video paylaşımı içinde geçerlidir.

10- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan konu ve mesajları silme-değiştirme hakkına sahiptir.

11- Forum kurallarına veya MAKİNETÜRK misyonuna aykırı haraket eden üyelerin üyelikleri forumdan geçici yada kalıcı olarak yasaklanabilir.

12- Burada yer verilmeyen bazı özel kategori kuralları, söz konusu kategori içerisinde ayrı bir şekilde yöneticiler tarafından belirtilebilir.

13- Yasal sebeplerden dolayı hiçbir üyeliğin forum üzerinden tamamiyle silinmesi söz konusu olamaz, talebe göre üyelik aktivasyonsuz konuma getirilebilir. 

14- Telif hakkı içeren mp3, film, program, oyun paylaşımı yasaktır.

15- Digitürk, lig tv/beinsports, tivibu, dsmart gibi yerli platformların maç-film yayınlarının illegal izlenmesiyle ilgili mesajlar, link verilmesi gibi faaliyetler yasaktır.

16- Kredi kartı hırsızlığı, kredi kartı bilgisi satın alma, çalıntı kartlarla alışveriş yapma, paypal dolandırıcılığı, banka hesabı ele geçirme gibi faaliyetler yasaktır. Sahte kimlik, para, evrak gibi konular yasaktır.

17- Atatürk'e, devlet büyüklerine hakaret etmek yasaktır.

18- Güncelleniyor...

19- Forum içerisinde kişisel bilgilerin paylaşılması yasaktır. (İsim soyisim - telefon numarası, fotoğraf v.s.) 

21- Siyasi konularla ilgili sohbetler yasaktır. Uyarıya rağmen siyasi konular açan veya mesaj yazan üyeler kademeli olarak sırayla 1 - 3 - 15 gün ceza alacaktır, bu tür paylaşımlara devam etmesi halinde üyeliği sınırsız ceza alacaktır.

22- Forum hakkında kategorisine alakasız konular açmak, geyik içerikli mesajlar yazmak uyarısız ceza sebebidir. (Ceza süresi ilk ihlalde 1 gün, ikinci ihlalde 15 gün, devamında süresizdir)

23- Tüm Kategoriler crack-null  dosyalarının paylaşımı yasaktır.(Gördüğünüzde konuyu report ederek bizlere bilgi verebilirsiniz.)

24- Forum içerisinde ticari faaliyetler, mal-hizmet alım satım işlemleri yasaktır.

25- Makinetürk Takımı'nda görevli olan üyeler haricinde, her üyenin forumda bir hesap açma hakkı vardır. Birden fazla hesabı olan kişilerin tüm hesapları kapatılır.(Aynı evde bir kaç kişi yaşanıldığı ispatlanırsa yetkililer buna izin verebilir ve bu hakkı kullanmak ya da kullanmamak konusunda özgürdür.)

26-Forumun amacı, Makine odaklı tüm konularda insanlar arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır.

27-Forum içerisindeki kırık program paylaşımları ve üyelerin birbirlerine teamviewer-ammy gibi programlarla yardım etmesi YASAKTIR. Aksi durumlarda MAKİNETÜRK oluşacak zararlardan sorumlu değildir.

28- Forumda hesabı silmek isteyen üyelerimize bilgilendirme ; Hesap silme istediği bulunduktan sonra yöneticiler tarafından hesabınız incelemeye alınır. Forumda konu ve yorum sahibi hesaplar forumdan silinmemektedir. Forumda yapmış olduğunuz konu ve yorumlar MT'nın arama motorlarında index'ini arttırmaktadır. Bir hesabın silinmesi arama motorlarında MT'nin otoritesini düşürecektir. Bu sebepten ötürü hesap silme istediği olan arkadaşlar hesaplarının şifresi random değiştirilerek kişinin veya kişilerin girişini engellenecektir(Yöneticiler dahil). (Yanı tüm işlemler bittiğini düşürsek 6-12 ay sonra hesabınızın kullanıcı ve mail adresini değiştirilmiş olacaktır ve sizden bir iz kalmayacaktır.)

29- Arkadaşlar herkese tekrar merhaba, burada oluşturmaya çalıştığımız ortam şudur ; Kişilerin kendilerini geliştirmesi, sorunların yardım bulması, fikirlerin beyan edilmesi, sektörümüzdeki olaylara yakından göz atılabilmesi ve takip edilmesi gibi yegane amaçlarımız vardır.  Kitle artış ivmemiz her geçen gün artmakta şuan 9000+ üyemiz bulunmakta ve her geçen gün aramıza yeni arkadaşlar katılmakta ve aramıza katılan arkadaşlar topluluğumuzda bulunan kaynaklara ulaşmak için bizlere dahil olmaktadır. Burada yukarıdaki amaçlar doğrultusunda basitçe  balık tutmayı öğretmeyi hedefliyoruz.
Sizden ricalarımız şudur " Lütfen bir soruyu sorarken ' Alın bu soru ve bana çözümünü gönderdin.' fikriyle soru göndermeyiniz. Hiç yapamadığınız fikriniz dahi olmadığı soruların cevaplarını sizlere vermek istemiyoruz. Sorularınız gönderirken onlarla uğraştığınızı bizlere veya topluluğa göstermeyi hedefleyiniz. Örneğin bir matematik sorusunu çözerken soruda geldiğiniz aşamaya kadar insanlara aktarınız veya bir çizim yardımında bulunurken çizim de nerelere kadar geldiğiniz gösterebilirsiniz. (Bunun için foruma ek dosya yükleyebilirsiniz.) (Bu genel kuraldır. Bu kurala uymadan konu açtıktan sonra konumuza veya yardım isteğimiz cevap gelmiyor diye düşünmeyin çünkü cevabı yukarıda yazmaktadır.)
[ Bu genel bir kuraldır. İsteyen üyelerimiz yardım edebilir]


Yetkiler ve Görevler


-Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileri' dir. Forum Yöneticileri, forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için Moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirebilir. Forum Yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin Makinetürk sitelerinden atılmasını Yöneticileri'ne önerebilir.

-Moderatörlerin görevi, yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Forum kurallarının ihlali durumunda Kullanıcılara uyarı ve ceza uygulayabilirler. Moderatörler sadece forum içinde yetkilidirler ve  Makinetürk hakkındaki genel ayarlara, yönetime v.b konulara  müdahale edemez ve Makinetürk adına konuşamaz veya yargıya varamazlar.

-Yöneticiler ve Moderatörler dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes Kullanıcı olarak tanımlanır.
Kullanıcılar, forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya Yöneticiler ve Moderatörlerden cevap vermelerini beklememelidir.
Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan Kullanıcı'ya aittir. Yönetici ve Moderatörler, Kullanıcıların yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.


Hakkımızda tam bilgi almak ve bizi yakından tanımak istiyorsanız sizleri hakkımızda sayfasına alalım ; 

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 11-02-2020, 05:23 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task