Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Gaz Eritme Kaynağında Kullanılan Gaz Türleri

Konu

#1
Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türleri nelerdir? Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türleri kaça ayrılır? Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türlerinin artıları nelerdir? Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türlerinin eksileri nelerdir? Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türlerinin avantajları nelerdir? Gaz eritme kaynağında kullanılan gaz türlerinin dezavantajları nelerdir? 

- Sürekli Gaz: Bu gazlar dolum koşullarında gaz fazdadırlar. Bu koşullarda hiç bir biçimde tekrar sıvı faza dönmeleri söz konusu değildir. Dolum basınç ve sıcaklıklarında sıvılaşmayan gaz (Oksijen, Azot, Argon, Hidrojen v.B.). 

- Çözünmüş Gaz:  Kuru ortamda sıkıştırılması tehlikeli olan gaz, uygun bir çözücü sıvı (aseton v.B.) içinde emniyetle sıkıştırılarak kullanıma uygun miktarlarda tüpe depolanabilir.  Tüp içinde yer alan gözenekli poröz maddeye emdirilmiş çözücü içinde çözünen gaz (Asetilen).

- Sıvılaşan Gaz: Bu gazlar, atmosferik basınçta gaz fazdadırlar, ancak dolum koşullarında tüp içinde basınç altında sıvılaşırlar. Kullanım sırasında gaz fazdan gaz çekildikçe alt kısımdaki sıvıdan gaz faza geçiş olur.  Dolum basınç ve sıcaklıklarında sıvılaşan gaz (Karbondioksit, Azot, Protoksit D’Azot, Propan v.B.) 

Benzer Konular:

Mekanik Birleştirme Nedir?

Metal ve Plastik Malzeme Kaynağı Nedir?

Oksijen Tüplerinde Basınç Ayarı ve Oksijen Sarfiyatının Hesaplanması

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da