Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Gazdan Gaza Isı Transferi (Reküperatör)

Konu

Question #1
İç içe geçmiş eş merkezli 600 mm ve 500 mm lik 2 boru düşünün. 500 mm'lik borudan yaklaşık 600 derecelik baca gazı geçiyor. 600 mm'lik borudan baca gazına ters yönde yaklaşık 20 derecede ortam havası geçiyor. Amacım ortam havasını 20 derecen 250 dereceye çıkarmak ve bana ısı transferi için gerekli olan yüzey alanını bulmak. Takıldığım nokta baca gazı ve havanın taşınım katsayılarını (h) bulmak. Yardımcı olabilecek var mı?
Son Düzenleme: 08-26-2020, 09:37 AM, Düzenleyen: vamos. (Sebep: yanlış yazım)
#2
[ KONU KİLİT&ÇÖP ]

Konu forum kuralları gereği kilitlenmiş ve çöp kutusuna taşınmıştır.
(29.Kuralı okuyabilirsiniz. Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) )


Yetkili - {username}
Son Düzenleme: 08-26-2020, 12:21 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ. (Sebep: Forum kuralları yönlendimesi.)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task