Skip to main content

MT Forum MT.

Beta

MT - MakineTürk Forum'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! MakineTürk'e Hoşgeldin; size yardımcı olabilmek için buradayız. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Üye olarak her türlü konuda yardım isteyebilir veya yardım edebilirsin..

(Üye olmamış veya giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Arkadaşlar MakineTürk olarak hedeflediğimiz alanda ilerlemek için yayın hayatına başladık. Hep birlikte her gün üzerine koya koya ilerleyeceğimiz bu platformda '' makine '' odaklı ne varsa konu edinecek, sorunları çözecek ve birlikte tam gaz ilerleyemeye devam edeceğiz. Sizlerde diğerlerine yardım etmeyi unutmayın.
Arkadaşlar içtenlikle sizlere şunları söylemeliyiz; Şuan için herhangi bir sponsorumuz veya aktif reklamlarımız bulunmamaktadır. Başlarda içerikler az gibi gelebilir, lakin biz her gün sizleri bilgilendirmek adına içerik girmeye devam ediyoruz. Sizlerde istatistiklere bakmaksızın herhangi bir alanda sorularınızı sorabilir,projelerinizi paylaşabilir veya insanları bilgilendirebilirsiniz.

Gelişen Teknoloji Dünyasında Makinenin Önemi Nedir ?

12-04-2018, 10:00 AM
#1
Çevrimdışı
Arkadaşlar portal için yazdığımız bir yazıyı sizinle de paylaşmak istiyor, yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

Gelişen Teknoloji ve Makinenin Önemi


      Geride bıraktığımız 2017 senesi, otomasyon alanındaki başarılar ve hızla artan teknoloji artışı sebebiyle Yapay Zeka Yılı (The Year of Artificial Intelligence) olarak seçilmişti. Teknoloji, sabit bir hızda değil de geometrik olarak ilerler. Bu sebeple beklenmedik bazı eğilimlere şahit olsak da teknoloji artışı sayesinde üretilen yeni ürünlerin de sayısının arttığını görüyoruz. 2018 yılının sonlarına yaklaşırken bile tıpkı bir geometrik dizide olduğu gibi geçen seneden daha büyük gelişmeler kaydedilmeye devam ediliyor. Gelecekte makine öğrenimi ve yapay zeka, tüm endüstrileri dönüştürecek ve sanal yardımcılara, otomasyona yönelik olaylara kapı açacak. Nesnelerin İnterneti (IoT) sayesinde akıllı evlere ve akıllı şehirlere tanık olacağımızı öngörebiliyoruz. Özetle, insan-makine etkileşimi yaygınlaşacak ve bu sosyal hayatı tümden etkileyecek.
Veri bilimi ile birlikte gelişimini sürdüren makine öğrenimi, önceleri teknolojiyle birlikte büyüyorken şimdi teknolojinin kendisini büyütebilir hale geldi. Peki nedir bu yazılımcıların dilinden düşmeyen makine öğrenimi?


Yazının tamamını okumak için '' BURAYA '' tıklayınız.
admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Task