Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Hidrostatik Güç İletim Sistemleri

Konu

#1
Hidrodinamiğin yanında günlük hayatta gerek mühendislik ve sanayi seviyesinde ve gerekse de normal işlerimizde hidrostatik sistemlerden de yararlanılır. Hidrostatik nedir? Hidrostatik sistemler nasıl çalışır? Hidrostatik sistemlerin uygulamaları nelerdir? Hidrostatiğin mantığı nedir? Hidrostatikte mühendislik uygulamaları nelerdir?

Hidrostatik tahrikte pozitif deplasmanlı bir pompa tarafından bir tanktan emilen hidrolik sıvısı aktarma ve kontrol elemanları tarafından hidromotor ve silindirlere iletilir. Bu elemanlarda hidrolik enerji mekanik enerjiye dönüştürülerek kullanılır. Bir hidrolik güç iletim sisteminin genel görünüşü Hidrolikle güç iletimi endüstride iki temel yapıda uygulama alanları bulmaktadır. Bunlar; 

[Resim: 1-6.png]

- Endüstriyel hidrolik uygulamalarda makineler üstünde sistemin montajında yer darlığı sorunları daha az yaşanır. Bu sebeple bu tarz tasarımlarda güç üniteleri daha büyük yapılabilmektedir.

- Endüstriyel hidrolik uygulamaları: Bu tür uygulamalar daha çok takım tezgahları, aparatlar vb. Sabit hidrolik makinelerin güç iletim sistemlerinde görülmektedir.


[Resim: 2-8.png]

Endüstriyel hidrolik güç iletim sistemlerinin genel yapısı

- Mobil hidrolik uygulamaları: Mobil hidrolik uygulamaları iş makineleri, krenler gibi hareketli makinalarda görülmektedir. Bu tür sistemlerde güç ünitesinin ve hidrolik valflerin yapısı endüstriyel hidrolik uygulamalarından farklıdır. Endüstriyel hidrolik uygulamalarla mobil hidrolik uygulamalar arasındaki farklılıklar;

- Endüstriyel hidrolik uygulamalarında çalışma basınçları çoğu zaman daha düşük seçilmektedir. Ancak gerek endüstriyel hidrolik uygulamalarında ve gerekse mobil hidrolik uygulamalarında kullanılan ekipmanlar fiziksel yapıları.

[Resim: 3-7.png]
- Endüstriyel hidrolikte kullanılan valfler birbirlerine direk olarak bağlanmazlar, bağlantılar metal takozlar aracılığı ile gerçekleştirilerek valf adaları oluşturulmaktadır. Bu takozlar kompleks devrelerde çok sayıda kanallar içermek durumundadır. Bu sebeple tasarımlarının dikkatle yapılması önem arzetmektedir.

- Mobil hidrolik uygulamalarında valf blokları direkt olarak birbirlerine bağlanabilmektedir. 


Görülen o ki hidrostatik mühendislik alanında ciddi manada kullanılan yararlanılan bir alandır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Hidrolik Yağlarda Aranan Özellikler Nelerdir?


Hidrolik Sistemlerin Genel Prensibi
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task